Bugün: 28.01.2020

MAVİ HUZUR

Yeşil ve mavinin adası Gökçeada`nın gazetesi ADAHABER ailesine katılan yeni yazarımız MAVİ HUZUR`a aramıza hoşgeldin diyoruz.
Aramıza katılan yeni aile üyemizin adı; MAVİ HUZUR...

Adından da anlaşılacağı üzere huzurun genelde tanımını bulduğu MAVİ; HUZUR`da anlam bulan rengin adı.

Mavi Gökçeada`da en çok karşılaştığımız renklerden biridir. Gökyüzü ve denizimiz buna en güzel örnektir. Mavi gökyüzü ve deniz; özgürlüğün, huzurun ve sonsuzluğun anlamıdır. Mavi renk durağan ve çok göze batmayan bir renk olduğu gibi güle renk verdiğinde ise eşsizliği anlatan, insana rahatlık ve huzur veren, dinlendirici bir renktir.

Mavi rengi seven insanlar genellikle sakin, düzenli, güvenilir, sadakat sahibi, barışçıl ve içe dönüktür, temkinlidir ama candandır.

MAVİ HUZUR`un gözünde ve yazılarında bu özelliklerin yanında Gökçeada`nın  sakinleştiren yanlarını da göreceksiniz. Ada`da gezerken, yerken ve içerken, 7`den 72`ye adalılarla haşır neşirken, siz onu MAVİ görüp HUZUR hissettiğinizde O sizi ve bu adayı bu sayfalara taşıyacak. 

Bazen çocuk ve veya çocuklarınızı, bazen gençliğinizi hatta sevgiyi, aşkı yazacak. Günahı günahsızlığı hoşgörüyü belki de özürü yazacak. Eşleri aileyi sorumluluğu ve sorumsuzluğu yazacak. Ve hatta ve hatta yaşlılığı gençleştirmeyi, yaşama kalite katmayı yazacak... bildiğim tek şey gerektikçe yazacak... eleştirmek istediğinde yazacak ve belki de sırf sizler tartışasınız diye yazacak.

MAVİ HUZUR bundan böyle ADAHABER`de yazacak.

Kalemin iyi güzel ve Gökçeada olsun dileklerimizle hoşgeldin MAVİ... aramıza hoşgeldin HUZUR...

Ali Rıza ORUZBEYİ
www.adahaber17.com

NOT: Gökçeada`nın yaşamına ve geleceğine yazı ve haberleriyle özgürce katkı koymak isteyen her gönüllü dostu aramızda görmek isteriz.Bize katılın ADAHABER`in sahibi ADALILARDIR. Kendini adalı hisseden herkes internete ulaşabildiği her yerden gazetede  yazabilir.
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 6858