Bugün: 14.10.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • GÖKÇEADA YEREL SEÇİMLERİ ÜZERİNE “KİM KAZANIR KONULU SÖYLEŞİ ” – 5

GÖKÇEADA YEREL SEÇİMLERİ ÜZERİNE “KİM KAZANIR KONULU SÖYLEŞİ ” – 5


Muhabir (M): Hocam, yerel seçimlere 2 ay gibi bir süre kaldı. İktidar partisinin adayı da dün itibarıyla resmileşmiş bulunuyor. Gökçeada’da; CHP’nin Koray YÜCEL, AKP’nin Yücel ATALAY, MHP’nin Ünal ÇETİN ve HDP’nin Beşir ŞEKER olduğunu biliyoruz. Sen hangi partiyi şanslı görüyorsun?
Ben (B): Valla niye yalan söyleyeyim. Böylesi küçük yerlerde partiden öte; kişiler, feodal ilişkiler ve ticari kaygılar ön plana çıkıyor gibi…

M: Yani diyorsun ki; burada parti değil, şahıs kazanır.
B: Bunu ben demiyorum. Geçmiş dönemde, üstelik bir partinin ilçe başkanının kendi partisine oy vermediğini duyunca… “Dedikodu olmalı” dediydim!..

M: Yani; parti ilçe başkanıyla adaylar arasında anlaşmazlık mı söz konusu oluyor?
B: Anlaşmazlık olabileceği gibi daha farklı unsurlar da söz konusu olabilir. Pek anladığım bir konu değil. Netice de herkes oyunu gizli kullanıyor.

M: O zaman şahıs üzerinden gidersek, sence ipi kim göğüsler?
B: Madem bu kadar ısrar ediyorsun. Ben de lafı dolandırmadan söyleyeyim. Seçimin ÇETİN geçmesi beklenilmekle birlikte, kazanabilecek kişinin YÜCEL olacağını düşünmekteyim.

M: !!!!???
B: Anlamadın galiba! Sonucu buraya yazıyorum: ÇETİN geçecek ama; YÜCEL kazanacak diyorum!.. Ama ŞEKER’e de dikkat edilmeli! Yükselebilir (!)

25 Ocak 2014

cihangir.bulent@gmail.com

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3434