Bugün: 07.12.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • ÇOMÜ’LÜ ÖĞRENCİLERİN “EN BÜYÜK SIKINTISI” NEYMİŞ?!..

ÇOMÜ’LÜ ÖĞRENCİLERİN “EN BÜYÜK SIKINTISI” NEYMİŞ?!..


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin resmi internet sayfasında, 27 Şubat 2013 tarihli haberin başlığı:   ÇOMÜ’lü Öğrencilerin En Büyük Sıkıntısı Halk Otobüsleri 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin merkez yerleşkesinde öğrenim gören öğrencilerin  “Sıkıntılarından bir tanesi” değil!.. “Büyük sıkıntılarından bir tanesi” hele hiç değil!.. “En büyük sıkıntıları”  Çanakkale Belediyesi’nin işletiminde olan Halk Otobüsleriymiş!.. Elbette ki haberde diğer “sıradan sıkıntılar” da dile getiriliyor. Ayrıntıları ilgili linkte (http://www.comu.edu.tr/duyurular/detay.php?id=8254 ) okursunuz.  

Gökçeada’da “sıkıntıları olduğunu iddia eden”  özellikle dört yıllık ÇOMÜ’lü öğrencilere duyurulur (!) Bir de okulunuzu Çanakkale merkeze taşımak istiyorsunuz! Gördünüz mü, merkez yerleşkede ne “büyük sıkıntılar” varmış?!  Oturun da halinize şükredin(!) Sizlerin sıkıntıları, merkez yerleşkedekilerin sıkıntıları yanında “devede kulak” bile kalmaz(!)

Gökçeada’da:

·         Dersliğiniz, laboratuvarınız yokmuş ya da yetersizmiş…

·         Laboratuvarınızda yeterli araç gereç yokmuş…

·         Uygulamalı eğitim alamıyor muşsunuz…

·         Sosyal yaşantınız yokmuş…

·         Merkez yerleşkedeki (hani şu ulaşım sıkıntısı olan) diğer bir sürü olanaklardan yararlanamıyormuşsunuz…

·         Ve daha bir sürü “saçma sapan (!)” istekleriniz yerine getirilmiyormuş… 

Bakın, ilgili haberde bütün öğrencileri temsil eden Öğrenci Konseyi Başkanı’nın sözleri şöyle geçiyor: “Tabi makul olmayan uç istekler de gelebiliyor. Bu konuda doğal olarak bir şey yapılamıyor. Mesela Terzioğlu’ndan Beldemiz'e Teleferik isteği bunlardan biri'' Gördünüz mü şimdi?!  Sakın ola ki Gökçeada’da eğitim gören öğrencilerin de böyle bir isteği olmasın!!! Örneğin;  “Adadan Gelibolu Yarımadası’na köprü, tüp geçit ya da helikopter servisi falan(!)” Öğrenci Konseyi Başkanı’nın öğrencilere yönelik şu sözleri de önemli: “Bize ulaşma konusunda bir sıkıntı yok. Yalnızca merkez kampus değil, ilçelerde de arkadaşlarımız sorunlarını bize iletiyorlar bizde bu sorunları belirleyip resmi yazılar halinde yönetimimize sunuyoruz. 

Önceki yazılarımdan birisinde söz etmiştim: Adadaki sıkıntılar dışarıdan görünmüyor! İnanın ki görünmüyor! İnanmıyorsanız, adadan “ilişiğiniz kesip” ana karadan bir  bakın (!) 

Sahi; Gökçeada’da dört yıllık yüksekokul mu var (dı)? Bina yok ama sıkıntısı var! Daha ne istiyorsunuz? Hiç olmazsa “bi şeyiniz” var (!) 

28 Şubat 2013

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ