Bugün: 28.01.2020

Önder: Hesabını soracağız

Önder: Hesabını soracağız
BDP`li Sırrı Süreyya Önder, Taksim`de yapılan polis müdahalesini eleştirdi. Vali Mutlu ve Belediye Başkanı Topbaş`ın doğru söylemediğini dile getiren Önder, "Bunun hesabını soracağız" dedi 31.05.2013 23:54

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Taksim Gezi Parkı`ndaki müdahaleye ilişkin, "Bunun hesabını soracağız. Burada Faslı bir kız var. Hayatını kaybetti, kaybetmek üzere. O da mı göstericiydi? Böyle müdahale mi olur?" dedi.

 

Taksim`deki polis müdahalesi sırasında yaralanan Önder, gittiği Taksim İlkyardım Hastanesi`nden çıkarken gazetecilere açıklama yaptı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın`ın açıklamalarını inandırıcı bulmadığını söyleyen Önder, şunları kaydetti:


"Yan yana `sübhaneke` boncuğu gibi dizildiler, halkın gözünün içine baka baka yalan söylediler. Bunun hesabını soracağız. Burada Faslı bir kız var. Hayatını kaybetti, kaybetmek üzere. O da mı göstericiydi? Böyle müdahale mi olur? `Güvenlik kuvvetleri uyarıyorlarmış` diyor. O vali gelsin gözümün içine baka baka desin ki, `Vallahi ben doğru söylediğime inanıyorum`, ben ondan özür dileyeceğim. Bütün şehri gaz alanına çevirdiler. Bunun altından kalkamazlar."

Gezi Parkı`nın boşaltılmasının ardından Taksim`e girişleri barikatlarla kapatan polis, meydana girmek isteyen protestoculara müdahale etmeye devam ediyorKaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/onder-hesabini-soracagiz/siyaset/detay/1716907/default.htmEtiketler: İstanbul , Kadir Topbaş , BDP , Taksim , Hüseyin Avni Mutlu , Sırrı Süreyya Önder , İstanbul Valisi , Taksim`de , Istanbul , Emniyet Müdürü , Büyükşehir
Etiketler: taksim -gezi parkı -sırrı süreyya önder

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir