Bugün: 24.09.2018

LİSTELER YSK'YA VERİLDİ, YARIŞ BAŞLADI

LİSTELER YSK'YA VERİLDİ, YARIŞ BAŞLADI
Listelerin YSK'ya verilmesi ile birlikte tüm ülkede olduğu gibi Gökçeada'da partiler kendi adaylarına verilecek oyların Gökçeada'lılara ne fayda sağlayacağını anlatarak oy istemeye başladılar.09.04.2015 17:47
HANGİ PARTİ NEDEN OY İSTİYOR

AK Parti
Ak Parti Gökçeada İlçe Başkanı Ahmet TAŞKIN yaptığı açıklamada ''Gökçeada için herkesin çaba göstermesi ve emek vermesi lazımdır. Bizde üzerimize düşeni fazlası ile yapıyoruz. Yaptıklarımızı da övünç meselesi yapmak istemiyoruz. Teşkilat olarak Gökçeada'nın tüm sorunlarının çözümü için İl teşkilatımız, milletvekillerimiz ve bakanlarımız ile temas halindeyiz. Örneğin önümüzdeki 23 Nisan günü Çanakkale'ye gelecek bakanlarımızdan şu ana kadar 5 tanesinden randevu alındı. Çanakkale'ye Çanakkale Zaferi münasebetiyle çok sayıda bakanımız gelecek ve biz o güne kadar hepsine ayrı ayrı brifing hazırlayıp sunacağız. Adamızın tüm sorunlarının nihayi çözümleri içinse sanırım yeni hükümetin kurulması akabinde sonuç alacağız. Bu sebeble  teşkilatımızın bu seçimlerde Gökçeada'da iyi neticeler alması ve başı dik bir şekilde Ankara'da mücadele edebilmesi gerekir. Gökçeada'mızın çözülemeyecek sorunu yoktur. Biz çözüme inanıyoruz. Zira Ak Parti hükümeti güçlü bir hükümettir. Gelecek seçimlerde de rakibi yoktur. Hükümeti tek başına kuracak olan partimize halkımızın ilgisi devam etmektedir'' dedi. Ankara'da geçen 2 Nisan günü Çevre ve Şehircilik bakanlığında Bakan İdris GÜLLÜCE'nin makamında yapılan görüşmelerde Ak Parti Çanakkale milletvekilleri Mehmet DANİŞ ve İsmail KAŞDEMİR'in de bulunması ve görüşmeyi ayarlaması bizim Gökçeada'ya verdiğimiz önemin bir göstergesidir diyen Ak Parti Gökçeada İlçe Başkanı Ahmet TAŞKIN ''sayın vekillerimiz görüşmeden sonra bizi de arayıp bilgi vermişlerdir. Biz Gökçeada Ak Parti İlçe Teşkilatı olarak Gökçeada sorunları çözülene kadar Ankara'nın kapılarını aşındıracağız.  Gerekirse bakanlarımızın kapılarında yatacağız'' dedi.

Ak Parti Çanakkale 1. sıra mv adayı Bülent Turan kimdir?
Bülent TURAN, 17 Ocak 1975’te Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde dünyaya geldi.
Orta öğrenimini Kartal Anadolu İmam Halip Lisesi’nde tamamladı.
Lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde aldıktan sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini aldı. Lise ve üniversite yıllarında bir çok sivil toplum kuruluşunda ve öğrenci organizasyonunda görevler aldı. 
Kurucusu ve sahibi olduğu Turan Hukuk Bürosu’nun yöneticiliğini yaptı. Hukukçular Derneği’nde Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi. Bir çok sivil toplum kuruluşunda yönetim, denetim ve genel kurul üyeliği görevleri devam etmektedir. 
AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevinin ardından AK Parti İstanbul Teşkilatlanmadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.
12 Haziran 2011’de yapılan Milletvekili Genel Seçimleri’nin ardından 24. Dönem AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili olarak TBMM’de göreve başladı. 
TBMM Adalet Komisyonu Üyeliği, AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği, AK Parti Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.
Türkiye'de ve dünyanın bir çok ülkesinde kendi objektifine yansıyan fotoğrafları ve bu fotoğrafların hikâyelerini "Bir Mola" adını verdiği bir foto-kitapta derledi. 
İngilizce bilen Turan, evli ve iki çocuk babasıdır.

CHP
CHP Gökçeada İlçe Başkanı Mehmet GÜNEŞHAN yaptığı açıklamada ''CHP 2015 genel seçimleri için milletvekilleri adaylarının belirlenmesinde çok demokratik, tabanın sesini yansıtan, devrim niteliğinde bir yöntem ile adaylarını belirlemiştir. çıkan bu sonuç ile CHP de daha önce yaşanan liste krizleri,ve küskünlükler ortadan kalkmış,sandıktan çıkan sonuçla herkesin saygı duyduğu bir tablo oluşmuş ve bunun sonucunda da partimizde birlik beraberlik dayanışma en üst seviyeye çıkmıştır. Çanakkale’mizde de hakim huzurunda delege bazlı ön seçim yapılması sonucu çıkan tablo partililer tarafından benimsenmiş ve saygıyla karşılanmıştır. Netice itibariyle, gerek partililer gerekse partimiz seçmeni olmayan diğer vatandaşlarımızın da takdirini gören donanımlı güçlü birikimli alanlarında uzman kişiler listelerin ön sıralarına yerleşmişlerdir. bu sebeple CHP’nin iktidar yürüyüşünde ki adımları daha büyük ve daha kararlı hale gelmiştir. AKP iktidarının iç ve dış politikalardaki yanlışlıkları, hukuksuzlukları, anti demokratik uygulamaları ve cumhurbaşkanının tek adam olma yolundaki tutumları, halkın istek ve arzularından uzak yönetim anlayışları, işçinin emeklinin köylünün ekonomik politikalar sonucu daha da fakirleşmesi ancak ve ancak demokrasiyi kendi iç dinamiklerinde bile benimsemiş, toplumun her kesimi için ciddi politikalar üreten bir CHP iktidarı ile yok olacaktır. Partimiz, geçen seçimlerden bu güne geçen 4 yıl içerisinde Türkiye’nin sorunlarını iyi analiz edip bu seçimler için dersine çok iyi çalışmıştır. Emekli vatandaşlarımızın maaşlarının yükseltilmesini, yılda iki dini bayramda birer maaş ikramiye verilmesini kararlaştırmış, çalışan tüm memur ve işçilerin iş koşullarının ve yaşam koşullarının daha iyi olabilmesi için programlar hazırlamış, tarım ve hayvancılığın gelişmesi için hibe teşvik kredi ve iyileştirme programları hazırlanmış, işsizliğin azaltılması ve hatta komple işsizliğin ortadan kaldırılması için gerekli istihdam programları hazırlanmıştır ve bunların ayrıntıları kısa bir zaman içinde vatandaşlarımızla paylaşılacaktır. Sonuç olarak partimiz 2015 genel seçimlerine gerek kadro olarak gerekse politika ve programlarıyla, halkımızın karşısına hazır bir şekilde çıkmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz ülke sorunlarına bakıldığında deneyimli donanımlı kaliteli kadrosuyla CHP iktidara hazırdır ve iktidara en yakın parti olarak gözükmektedir. Ayrıca, özel olarak ilçe başkanlığımız adına Gökçeada ve Çanakkale’deki yurttaşlarımızdan CHP milletvekilleri adaylarının yeterliliği, seçimle gelerek taban tarafından kabul görmüş olmaları aynı zamanda diğer partilerin adaylarının genel başkanlar tarafından paraşütle indirmiş gibi atanmaları ve tabanın büyük kesiminde kabul görmemeleri göz önünde bulundurulduğunda tüm Çanakkaleli hemşerilerimizin CHP ye oy vermeleri Çanakkale’miz için daha hayırlı görülmektedir'' dedi ve devam ederek CHP'nin Çanakkale adaylarını sıraladı.

1- Bülent ÖZ
2- Muharrem ERKEK
3- Ahmet KÜÇÜK
4- Ali SARIBAŞ


MHP

MHP Gökçeada İlçe Başkanı Hasan ERDEM partilerinin Çanakkale adaylarının isimlerini ve mesleklerini belirterek yaptığı açıklamada

1- İBRAHİM KÜRŞAT TUNA.....Yüksek Lisans Akademisyen / İşadamı
2- ENVER KOÇ..........................Yüksek Lisans Ticaret
3- SERDAR CAN.......................Yüksek Lisans Tıp Doktoru
4- GÜNAY UÇAR........................Üniversite Ziraat Mühendisi

''MHP Gökçeada İlçe Teşkilatı olarak vekil adaylarımızın öncelikle vatanımıza ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını cenabı Allah'tan dileriz. Aday olan tüm arkadaşlarımızın yegane amaçlarınınülkemize ve de bölgemize hizmet etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını biliyoruz. Bütün teşkilatlarımız hizmet için bu hedefe inanmış ve gerçekleşmesi için canla başla çalışacaktır. Gayret ve çalışma bizden destek kıymetli Çanakkale'lilerimizden, takdir yüce Allah'tan.

Niçin oylar MHP'ye derseniz, Türkiye'nin birliği, Türk milletinin bütünlüğüne yönelik bütün siyasi oyunlara en sert ve en tavizsiz tavrı sergileyecek tek parti olduğu için, Oylar MHP'ye çünkü yolsuzluğa ve yoksulluğa dur diyecek tek parti olduğu için, Oylar MHP'ye çünkü ilkeli, bilgili ve dürüst bir yönetim gösterecek tek adres olduğu için'' dedi.


HDP
HDP Gökçeada Belediye Başkan Adayı (2014) Beşir ŞEKER partisi adına yaptığı açıklamada ''Yeni Yaşam slagonu ile gireceğimiz seçimlerde Çanakkale adaylarımız

1-ÖZLEM ERGÜN AÇANAL...........Öğretim Görevlisi
2- MİHRİBAN ŞAH............................Politikacı
3- ERGİN FİDAN...............................Sendikacı
4- LEYLA YAVUZ...............................Çevreci Aktivist olarak belirlenmiştir.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi yerelde de eşitlikçi ve özgürlükçü bir anlayış temelinde yeni yaşam politikamızla seçimlere giriyoruz. İnsan hak ve özgürlüğü başta olmak üzere ekolojik dengeyi ve doğayı en özgün şekliyle koruma duyarlılığı ile hareket ediyoruz. HDP'nin aday listelerine bakılınca Türkiye'de yaşayan halkların bütün inançlarını kucakladığı kolayca görülebilir. Biz HDP olarak, siyasetten ve toplumdan bihaber insanların bize olan ithamlarının (bölücü) aksine birleştiriciyiz. Din, dil, ırk ve mezhep ayrımı gözetmeden özgür bir ülkede yaşamanın inancı ile hareket ediyoruz. Partimiz HDP'nin adayları bu ülkenin kadim halkları içinden seçilmişler ve özü sözü ve özgün kişilikleri ile bu ülke insanları için hizmete hazırdırlar.

Neden HDP

İnsan Hakları için HDP
Kadın Hakları için HDP
Çocuk Hakları için HDP
Düşünce ve İfade Özgürlüğü için HDP
Doğaya en çok değer veren parti olduğumuz için HDP

Barış ve kardeşlik ,lkemizle yaşasın halkların kardeşliği'' dedi

SAYIN OKUYUCUM İSTENEN SENİN OY'UN. SEÇİME AZ KALDI BUYUR SANDIĞA

www.adaHABER17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: AKP - CHP - MHP - HDP - çanakkale - gökçeada

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir