Bugün: 24.09.2018

İLÇE BAŞKANLARININ BASKISI SONUÇ MU VERİYOR?

İLÇE BAŞKANLARININ BASKISI SONUÇ MU VERİYOR?
2011 Seçimlerinde tüm üyelerin katılımı ile milletvekili adaylarını belirleyen Çanakkale CHP, haziran ayında yapılacak seçimler için delegelerin katılımıyla aday belirleme kararı alınca ilçe başkanları ( 9 ilçe) genel merkeze giderek kararrın değiştirilmesini istedi.22.02.2015 05:49
3 ilçe (Lapseki, Ezine ve Gelibolu) hariç 9 CHP ilçe başkanı (Gökçeada, Biga, Bayramiç, Çan, Yenice, Ayvacık, Bozcaada, Eceabat ve Merkez ilçe) milletvekili aday belirleme yönteminin tüm üyelerin katılımı ile yapılacak ön seçimle belirlenmesini istiyorlar ve Çanakkale'de bunun olmazsa olmaz olduğunu söylüyorlar. Bu taleplerini de daha önce Ankara'ya giderek genel başkan yardımcıları görüşmüşlerdi.

Bu taleplere rağmen önseçimin delegeler ile yapılması kararı çıkınca, 0 ilçe başkanı ve 6 milletvekili aday adayı (Barış ATADAN, Erol SAZCI, Hakkı ÖZTÜRK, M,Çetin ERSAN, M,Ümit VURAL ve Muharrem ERKEK) kararın gözden geçirilerek değiştirilmesi gerektiği taleplerini genel merkeze iletmeye gittiler. Genel Başkan Kemal KILIÇDAROĞLU ile görüşemeyen ekip taleplerini genel başkan yardımcılarına ileterek döndüler.

Ulusal basında yer alan ve içinde Çanakkale'nin de bulunduğu bazı illerde kararın yeniden gözden geçirileceği haberi akıllara ilçe başkanlarının baskısı sonuç mu veriyor sorusunu getirdi.

Görüşünü aldığımız Gökçeada CHP İlçe Başkanı Mehmet GÜNEŞHAN ''genel merkez önseçimi tüm üyelerle yaparak alınan yanlış karardan dönecektir. Mevcut milletvekillerinin yaptıkları kulisler sonucu alınan delegelerle önseçim kararı tabanda memnuniyetsizlik yaratmıştır. Partimiz Çanakkale'de bu seçimlerde en az 3 milletvekilini TBMM'ye gönderecektir. Partimizin üyeleri haklı olarak TBMM'ye göndereceği milletvekillerini kendileri belirlemek istiyor'' dedi

KEŞKE TÜM PARTİLER TÜM BÖLGELERDE, TÜM ÜYELERİN KATILIMI İLE ÖNSEÇİM YAPARAK ADAY BELİRLESE. ÇOK MU HAYAL KURUYORUM.

www.adaHABER17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: gökçeada chp - kemal kılıçdaroğlu - önseçim - çanakkale chp

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir