Bugün: 26.01.2020

AKP ADAY BELİRLEMEK İÇİN SANDIĞA GİTTİ

AKP ADAY BELİRLEMEK İÇİN SANDIĞA GİTTİ
Sandıkların açılmayıp, Ankara'da açılacağı temayül yoklaması yapıldı. Gökçeada AKP adayının kim olacağı merakla bekleniyor. rn24.11.2013 00:00
2014 yılının Mart ayında yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale İl Teşkilatı, merkez ve ilçe belediye başkanlığı aday adayları için teşkilatın eğilimini belirlemek amacıyla geçtiğimiz haftasonu Kepez Uygulama Oteli'inde temayül yoklaması gerçekleştirdi. Sandıkların Çanakkale'de açılmayıp, Ankara'da  açılacağı belirtildi.

  

Temayül yoklaması ilçemiz Gökçeada'nın da dahil olduğu 11 ilçe ve merkez ilçe için yapıldı. Gökçeada'dan 4 aday adayının katıldığı temayül yoklaması saat 10 gibi başladı. Gökçeada AKP aday adayları; şu andaki Belediye Başkanı Yücel Atalay, Masi Otel sahibi Fazlı Yıldırım, Veysel Aydıneri ve Erkan Rıza Bıçakcı isimlerinden oluşmakta olup gözler Başkan Yücel Atalay'a çevrilmiş durumda. Kepez Uygulama Otelin'nde yapılan Temayül yoklamasını gerçekleştiren komisyonu ise şu isimler oluşturdu. komisyon başkanı olarak Ahmet Demircan'nın (MKYK üyesi) yanı sıra, komisyon üyeleri de Alev Dedegil (İstanbul milletvekili), Hülya Demir (Kadın Kolları MKYK üyesi), Ömer Faruk Koç (Gençlik Kolları MKYK üyesi), Bayram Özçelik'den( Burdur milletvekili) oluştu.


Temayül yoklamasında tüm ilçeler için ayrı ayrı konulan  sandıklarda yaklaşık 900 kişi oy kullandı.

Saat 15.00'te sona eren temayül yoklamalarının sonuçlarının oy zarflarının açılmadan genel merkeze götürüleceği belirtildi. AK Parti Genel Merkezi’nde yapılacak değerlendirmenin ardından Çanakkale'yle birlikte, İlçemiz Gökçeada'da hangi aday adayının yerel seçimlerde AKP'yi temsil edeceği netleşecek. 

  

Temayül yoklamasında teşkilattan kullanılmasını istedikleri oy anket formunda dikkat çeken sorular arasında Belediye Başkanını Belediyecilik hizmetleri bakımından nasıl buluyorsunuz? Belediye Başkanını halkla ilişkiler bakımından nasıl buluyorsunuz? Belediye Başkanını teşkilatla ilişkileri bakımından nasıl buluyorsunuz? Belediye Başkanını partiyi temsil yeteneği bakımından nasıl buluyorsunuz? Belediye Başkanının partimizden yeniden aday gösterilmesini ister misiniz? İlçe Belediye Başkanlığına önereceğiniz kimse var mı? gibi sorular vardı.

Görüşlerine başvurduğumuz Gökçeada AKP İçe Başkanı Tahir Sargut, '' AK Parti olarak, Genel Merkezimizin belirlediği usul çerçevesinde il ve ilçe  merkezlerinde belediye başkanı adaylarımızla ilgili olarak teşkilatlarımızın görüşünü öğrenme noktasında bir temayül yoklaması yapılıyor. Burada il ve ilçe belediye başkanları hakkında teşkilatlarımızın görüşü soruluyor. Mevcut belediye başkanı varsa eğer, belediye başkanı arkadaşlarımızın teşkilatlar tarafından nasıl değerlendirildiğini anlaşılmaya çalışılıyor. Zaten  mevcut belediye başkanından memnunsa arkadaşlarımız, anket formu gibi 4-5 tane soru içeren mahiyette, teşkilat temayül yoklaması yapılıyor. Belediye başkanının farklı yönleriyle değerlendirilmesi yapılıyor. Ve memnunsa zaten sorun yok, ama memnun değilse bu sefer teşkilattaki arkadaşlarımızdan sadece mevcut adaylık müracaatında bulunanlar değil, onun dışında gönlünden kim geçiyorsa, kimi AK Parti Belediye Başkanı adayı görmek istiyorsa o kişiyi önermesini formlarımızda talep ediyoruz. Bu çalışmalar tamamladıktan sonra, kamuoyu araştırmaları da dosyaya yüklenecek. Daha sonra Milletvekillerimizin, İl başkanımızın ve bizim görüşlerimiz alınacak. Sayın başbakanımızın başkanlığında oluşan heyet, bütün verileri değerlendirmesi yapıldıktan sonra da Aralık ayı içerisinde de Çanakkale ve ilçelerimizdeki adaylarımız netleşir ” dedi.


TEMAYÜL TEK KRİTER DEĞİL

Sonuçları incelenen temayül yoklamalarında ilk sırada çıkmak, tek başına adaylık için yeterli olmayacak. Üst Komisyon, şu verileri de değerlendiriyor:

- Periyodik olarak yaptırılan kamuoyu yoklamalarından çıkan sonuçlar.
- Akademisyen, sosyolog ve kanaat önderleri tarafından hazırlanan    rapor.
- Belediyelerin beş yıl boyunca sergiledikleri performansın karneleri.
- Milletvekillerinin bildirdiği kanaatler.
- Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılarının bölgedeki gözlemlerini içeren       raporları.


www.adahaber17.com/Fahrettin Şen

Etiketler: gökçeada -gökçeada belediye başkanlığı -akp -akp ilçe teşkilatı -tahir sargut -yücel atalay -erkan rıza bıçakcı -veysel sayıneri -fazlı yıldırım -masi otel -mkyk -çanakkale temayül -akp temayül

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir