Bugün: 24.09.2018

VALİYİ HEMEN GÖREVDEN ALIN

VALİYİ HEMEN GÖREVDEN ALIN
M. Rauf İnan'ın İş Bankası Yayınlarından ''Mustafa Necati'' adlı kitabının 29 sayfasından... Musatafa Kemal ATATÜRK'e saygıyla. Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun istifası arzusuyla ve tabii ki öğretmen Halil Serkan ÖZ ANISINA...09.04.2015 03:30
1927 yılı Cumhuriyet Bayramı. Kastamonu'da bayram dolayısıyla balo veriliyor. Akşam vali biraz gecikerek salona geliyor. Herkes ayağa kalkıyor, ancak genç bir köy öğretmeni içkiye erken başlamasının da etkisiyle olacak valinin geldiğini fark edemeyerek ayağa kalkmakta gecikiyor. Vali bey onu görüyor, balo sona erdiğinde Milli Eğitim Müdürünü yanına çağırtıp o öğretmenle ilgili soruşturma açmasını istiyor.

Milli Eğitim Müdürü öğretmenin iyi niyetli olduğunu bildiğinden yüzeysel bir soruşturma açtırıyor ve olayı unutturmaya çalışıyor; fakat vali olayın peşini bırakmıyor.

Müdür çok zor durumda kalıyor. Olayı Bakanlığa yansıtıyor. Milli Eğitim Bakanlığı da valinin fazla alınganlık gösterdiği kanısına varıyor.

Bu durum görüşülürken ATATÜRK Bakanlık'tadır. Yetkililer kendi aralarında yavaş sesle konuşurken O pencereden dışarı bakmaktadır. 
- '' Ne oluyor? '' diye soruyor.
Olayı anlatıyorlar. ATATÜRK yetkililere;
- '' HEMEN VALİYİ GÖREVDEN ALIN, YAPILACAK BU KADAR İŞİMİZ VARKEN GENÇ BİR ÖĞRETMENLE UĞRAŞAN VALİYLE BİR YERE VARAMAYIZ. '' diyor.NOT: GÖREVDEN ALINMAYAN VEYA İSTİFA ETMEYEN YALOVA VALİSİNİ ......  ( bana ne ya )


Ali Rıza ORUZBEYİ 
www.adahaber17.com


Etiketler: yalova valisi - halil serkan öz - selim cebiroğlu

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir