Bugün: 24.06.2019

WWF TÜRKİYE GÖKÇEADA'DA

WWF TÜRKİYE GÖKÇEADA'DA
WWF-Türkiye ve 9 Köy Gökçeada'da Doğa ve Yerel kalkınma için öğretmenler ile bir araya geldi.17.12.2018 19:31
WWF ve WWF-Türkiye'yi anımsatmak için bilgileri tazeleyelim.

WWF, dünyada 100’den fazla ülkede çalışmalar yürüten uluslararası bir doğa koruma kuruluşudur. WWF, küresel ölçekte bir değişim yaratmaya, yeryüzünün en değerli yaşam alanlarını ve canlı türlerini korumayı hedeflemektedir. Doğa korumanın ülke sınırlarını aşan boyutu nedeniyle WWF, biyolojik çeşitliliğin korunmasına yönelik mücadelesinde ülkeler arasında işbirliklerinin gerçekleşmesine öncülük eder.
WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) 1996 yılında Doğal Hayatı Koruma Derneğinin öncülüğünde kurulmuş, 2001 yılında ise WWF’nin  Türkiye ulusal kuruluşu olarak  WWF-Türkiye unvanını almıştır. WWF-Türkiye çalışmalarını bağışlar ve kurumsal sponsorluklar ile yürüten kâr amacı gütmeyen bağımsız bir vakıftır ve doğa korumada 30 yılı aşkın süredir sayısız başarılı projeye imza atmıştır.

WWF-Türkiye'nin Amacı
WWF-Türkiye küresel iklim değişikliği ve doğal kaynakların sürdürülemez tüketimi gibi insan kaynaklı olan, hem doğal yaşam alanlarının hem de türlerin kaybıyla sonuçlanan tehditleri durdurmayı amaçlar. Mevcut süreçleri değiştirerek, insanın doğayla uyum içinde yaşadığı bir gelecek için çalışır. Bunun için; yerel ve merkezi hükümet, iş dünyası ve vatandaşlarla ortak akıl üretmeyi, farkındalık yaratmayı ve karar süreçlerinde etkili olmayı hedefler. WWF-Türkiye çalışmalarını “ülkemizin doğasının korunması”, “yaşam tarzımızın  değişmesi” ve “iklim değişikliğiyle mücadele” olmak üzere üç ana bileşende yürütür.
WWF-Türkiye, Doğa Öncüleri Gençlik Programı kapsamında, 9 Köy Sosyal Kooperatifi ile birlikte adamızda görev yapan 21 öğretmen ve idareci ile "Doğa Sorunlarına Karşı Değişim Projeleri" yaratmak üzere bir araya geldi.
WWF-Türkiye'yi temsilen Esra TURAM ve Yasemin ULUÇINAR'ın katıldığı toplantı sonunda katılımcılar adada tespit ettikleri doğa sorunlarına çözüm önerileri geliştirmek üzere proje yazacak ve yönetecekler.

Program, öğrencilerin içindeki doğa adına değişim gücünü ortaya çıkarmak ve çocuklara, okullarını ulusal ve uluslararası platformda temsil şansı tanıyacak.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada - WWF - WWF-Türkiye

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir