Bugün: 18.12.2018

TRUVA TURİZMDEN SEFERLERE ARA

TRUVA TURİZMDEN SEFERLERE ARA
Truva Turizm Gökçeada İstanbul seferlerine 13 Mart tarihine kadar ara veriyor.08.03.2018 22:22
Truva Turizm tarafından alınan bir kararın uygulamaya başlaması nedeni ile Gökçeada çalkalandı.

Gökçeada-İstanbul seferlerine salı gününe kadar ara verilmesi fısıltı gazetesi tarafından GESTAŞ tarafından yapılan zam nedeni ile olduğu söylentisi üzerine Ada Haber 17 olarak harekete geçtik.
Önce Truva Turizm yetkililerinden Necmi bey ile bir telefon görüşmesi yaptık. Necmi bey seferlerin geçici olarak durdurulduğunu doğrulayarak GESTAŞ'tan otobüs geçiş ücretinin TIR ücretleri ile eşit olmasını istediklerini belirterek tek bilet çift geçiş uygulaması beklentileri olduğunu belirtti.

Bilgiyi teyit ve detayları öğrenebilmek amacı ile GESTAŞ yetkilileri ile telefon görüşmeleri yaptık. Gökçeada'dan Sinan bey, Operasyon bölümünden Nurullah bey ve Halkla İlişkilerden Yusuf bey ile yaptığımız görüşmeler sonucu söylentinin yanlışlığını vurgulayarak Truva Turizm tarafından bir talep gelmediği ve geçiş ücretlerinde yeni bir artış olmadığını belirttiler. Kendilerine teknik nedenlerden dolayı seferlere ara verildiği bilgisinin ulaştığını vurguladılar.

Olayı netleştirmek için aradığımız Adalet ve Kalkınma Partisi Gökçeada İlçe Başkanı Ümit Mahmut KOLÇAK'ı telefonla aradık. İlçe başkanı olayı araştırmak için kısa bir süre istedi ve 15-20 dakika geçmeden bize döndü.

Bu hızlı telefon trafiği sonucu anlaşıldı ki, seferlerin 13 Mart salı gününe kadar seferlerin iptal edildiği doğru ama iptal nedeni her hangi bir geçiş ücreti artışı değil, Truva Turizm araçlarının bir kısmının bakıma alınması nedeni ile seferlerde yapılan bir düzenlemeden kaynaklı.

Bir iletişim aksaklığından kaynaklandığını düşündüğümüz bu olay nedeni ile oluşan durumdan dolayı önümüzdeki bir kaç gün içinde İstanbul seyahati yapacak Gökçeada'lıların bu bilgiyi dikkate alarak hareket etmesini tavsiye ederiz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: truva Turizm - Gestaş

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir