Bugün: 18.04.2019

TEPEKÖY'DE MEZUNİYET COŞKUSU

TEPEKÖY'DE MEZUNİYET COŞKUSU
Gökçeada Tepeköy Özel Rum Lisesi 8 mezun verdiği eğitim sezonunu coşkulu bir törenle tamamladı.10.06.2018 06:19
Yunanistan Ankara Büyükelçisi Petros MAVROİDİS ve eşinin yanı sıra Selanik İmrozluları Derneği Başkanı Pavlos STAVROTİDİS ve yönetim kurulu üyeleri, Atina İmrozlular Derneği Başkanı Stelios PULADOS ve başkan Yardımcısı Paris ASENAKİS'in de katıldığı törende öğrencilerin duygulu ve heyecanlı oldukları görüldü.
Tören için adamızda bulunan Yunanistan Ankara Büyükelçisi Petros MAVROİDİS gündüz saatlerinde Gökçeada Kaymakamı Muhittin GÜREL ve Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN'i makamında ziyaret etti.
Bu eğitim sezonunda mezun olan 8 öğrenciye (İeromlos CHARALAMPİDİS, Nikalos KATAKALOS, Martha YORGİU, Katerina KUTRA, Georgius GAİTANİDİS, Danai YANTSOU, Efi İSPİLİOTİ ve Theodoros FRANGATZİS) törende ada dışından gelen misafirler tarafından hediyeler verildi.
Okul birincisi Katerina KUTRA'nın konuşması katılımcıları duygulandırdı.
Törenin en anlamlı anı ise özel öğrenci Athanasisos STAYİAS'ın sahne aldığı anlar oldu. STAYİAS karnesi ve hediyesi dışında bol bol alkış aldı katılımcılardan.
"COSMIC SHIELD TURKEY"

Mezuniyet töreninde bir başka gurur vardı Gökçeada Özel Rum Lisesi'nde. Gökçeada'nın gururu olmuşlardı İsviçre'nin  Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN'de tüm dünyadan 195 okulun katıldığı fizik yarışmasına “Cosmic Shield Turkey” grup ismi ile katılıp ilk 30’a girmeyi başararak.

CERN yolculuğunu sosyal medyadan Hacı Bektaş Veli'nin "Bilimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır" sözü ile duyuran Özel Gökçeada Rum Lisesi Müdürü İoakeim KAMPOUROPULAS “Bu bizim için çok önemli ve çok özel bir başarı. Çok mutluyuz, öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Aylar süren bir çalışmanın sonucunda bu başarı yakalandı. Okulda derslerden sonra, cumartesi günleri hocamız ve öğrencileri bu proje üzerinde çalıştılar. Çok büyük emek ve zaman harcadılar, şimdi bunun da karşılığını almış oldular. Kendilerine hocamıza ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Bu tabi aynı zamanda Gökçeada milli eğitim camiasının bir başarısıdır da aynı zamanda. Geliştirilen ilişkiler, karşılıklı iletişim ve dayanışmanın da bir ürünüdür. Gökçeada'nın Tepeköy’ünde, belki de dünyanın en küçük lisesiyiz. Böyle büyük bir başarı bizim için çok özel bir anlam taşıyor” dedi.
Gökçeada Özel Rum Lisesi öğrencileri “Albedo Neutrons” yani “Albido Nötronları” isimli projeleri ile CERN yarışmasına “Cosmic Shield Turkey” grup ismi ile katıldılar. Projenin sorumlu öğretmeni Dimitri Frangatzis; projede yer alan öğrencilerin isimleri ise Vasiliki Katakalo, Teodoros Frangatzis, Peter Frangatzis.

GÖKÇEADALI OLMANIN GURURUNU YAŞAYAN GÜZEL ÇOCUKLAR YAŞAMINIZ BOYUNCA BAŞARILAR..

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada - Gökçeada Özel Rum Lisesi

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir