Bugün: 22.05.2019

TCG AMASRA GÖKÇEADA'DA

TCG AMASRA GÖKÇEADA'DA
"Mavi Vatan 19" tatbikatı kapsamında dün (06.03.2019) adamıza intikal eden TCG AMASRA Mayın Avlama Gemisi ziyaretini tamamlayarak yarın sabah (08.03.2019) adamızdan ayrılacak.07.03.2019 14:57
Gemi Komutanı Deniz Binbaşı Erhan EGE ve Baş Çarkçı Deniz Yüzbaşı Metin GÖKER'in Gökçeada Kaymakamlığı ile başlayan Garnizon Komutanlığı ve Gökçeada Belediyesi ile devam eden protokol ziyaretleri sonrası gemi halkın ziyaretine açıldı.
Biz de ziyarete gidemeyenler için gemiyi ziyaret ettik. Ziyaret esnasında öğrendiğimiz geminin özellikleri göğsümüzü kabarttı. 2007 yılında İstanbul'da imal edilen TCG AMASRA Mayın Avlama Gemisinin özellikleri bakımından dünyada ikinci sırada olması, bırakın mayınları denizlere attığımız kola kutularını bile bulabilecek bir kapasiteye sahip olması ve de burada sayamayacağımız bir çok özelliğe sahip olması ziyaretçileri şaşkına çevirdi.
Son teknoloji ile donatılmış. modern gemimizi ziyaret ederken başta Gemi Komutanı Deniz Binbaşı Erhan EGE ve tüm gemi personelinin sıcak ve samimi davranışları ziyaretçileri ayrıca büyüledi.

ADAMIZA HOŞ GELDİN TCG AMASRA, YOLUN AÇIK OLSUN.

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Mavi Vatan 19 Tatbikatı - TCG AMASRA

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir