Bugün: 20.05.2019

SEVGİ TEMALI RESİMLER

SEVGİ TEMALI RESİMLER
Gökçeada Devlet Hastanesi tarafından ilkokul öğrencileri arasında yapılan "Sevgi Temalı" resim yarışması sonuçlanarak ödülleri dağıtıldı.23.02.2019 00:00
Gökçeada Sağlık Müdürü ve Gökçeada Devlet Hastanesi Başhekimi olarak görev yapan Dr. Özlem ÇIRPAN ile birlikte Uzman Aile hekimi Dr. Hakan EYİ, Cerrah Dr. Gülsen ATASOY, Başhemşire Ayşe YILDIRIM ve İletişim Sorumlusu Merve CANDAN Cumhuriyet İlkokuluna elleri hediyelerle dolu olarak gelerek çocuklarımıza ödüllerini verdiler.
Yarışmaya 100 öğrencinin katıldığını ve ilk 5'e girenlerin ödülleri ve tüm katılımcıları da hediye verilmesi tüm öğrenciler tarafından alkışlandı. Yarışmaya yeni Bademli İlkokulundan ve Burhanettin Kurt Anaokulundan katılan miniklerimizin hediyeleri de en kısa zamanda kendilerine teslim edileceği bilgisi yetkililer tarafından açıklandı.
Ödül töreni sonrası Gökçeada Sağlık Müdürü ve Gökçeada Devlet Hastanesi Başhekimi olarak görev yapan Dr. Özlem ÇIRPAN'a düşüncelerini sorduk. Özlem Hanım "Gökçeada Devlet Hastanesi olarak düzenlediğimiz sevgi temalı resim yarışmamıza toplamda 100 öğrenci katıldı. Yarışmaya katılmak için emek veren öğrencilerimiz başta olmak üzere bu payda da birleşmemizde emeği geçen herkese GDH (Gökçeada Devlet Hastanesi) olarak teşekkür ediyoruz. Hastanemizde oluşturulan jüri ile resimler incelenerek değerlendirildi. Hepsi birbirinden güzel olan resimler arasından çok zorlansak ta 5 tanesini seçtik. Bize göre hepsi ödüle layıktı. Bu nedenle sadece ilk 5'e ödül vermek bizler için yetersizdi. Bizde ilk 5 dışında kalan resim sahibi çocuklarımıza katılım hediyeleri vermeyi uygun görerek bugün bunu gerçekleştirdik. Çocuklarımızdan sevgi konusunda öğreneceğimiz çok şey olduğunun farkına varmak ve çocuklarımızın yüzlerinde tebessüm olabilmek GDH çalışanları olarak bizleri çok mutlu etti" diyerek düşüncelerini bizler ve okuyucularımızla paylaştı.

Özlem Hanıma resimleri görme şansımızın olup olmadığını sorduk. Tüm resimlerin önümüzdeki günlerde hastanede sergileneceği müjdesini aldık. resimler sergilenmeye başladığı gün siz değerli okuyucularımız için hastane koridorlarında olacak ve güzel resimleri sizlerle paylaşacağız.
Sergiden önce ilk 5'e giren resimleri ve ressam öğrencilerimizi sizlerle paylaşma isteğimize olumlu yanıt veren Dr. özlem ÇIRPAN resimleri tek tek bize gösterdi. Her resim için deklanşöre bastık güzellikleri sizlerle paylaşabilme adına.

Her resim ayrı bir heyecan yarattı bizde. Sevgi denince çocuklarımızın resimleri ile bize anlatmaya çalıştıkları yansıdı beynimize. baktığımız her resim çarptı bizi. Resimlere bakınca sizler de anlayacaksınız bizi.

Birinci seçilen resmi ile Eylül ADALIOĞLU Atatürk sevgisini tekrar doldurdu yüreğimize. Tebrikler Eylül, yaşam boyu başarılar sana.
İkinci seçilen resimde Zeynep İpek AKSÜT sevgi konusunda ön plana çıkartacağı konuyu ayıramamış birbirinden ve bölmüş 6'ya resim kağıdını. 6 değişik konu ile anlatmış bize sevgiyi. Doğa sevgisini, hayvan sevgisini, okul sevgisini, arkadaş sevgisini, aile sevgisini ve kitap sevgisini anlatmış tek tek resimleri ile. Ellerine sağlık Zeynep İpek AKSÜT. sana da tebrikler.
Üçüncü seçilen resmi ile Zeynep Nisa SARGUT son zamanlarda yitirmeye başladığımız bir konuyu dile getirmiş yaptığı resim ile. Yardımlaşma, iyilik konusunu işleyen Zeynep Nisa SARGUT'dan biz büyüklerin öğreneceği çok şey var gibi. Ellerin dert görmesin Zeynep Nisa SARGUT. Tebrikler ve teşekkürler.
Dördüncü seçilen resmi ile anne sevgisine dikkat çekmiş Eylül KAZANCI. Söyleyecek söz yok Eylül'e alkışlamaktan başka. 
Beşinci seçilen resmi ile "ancak böyle anlatılır kitap sevgisi" dedirtti bize Ebru Mina AKTIN. Kitap sayfalarından yükselen yaşam ağacı düşüncesi ile anlatılan gerçekliğin kaçımız farkındayız günlük yaşamda. tebrikler ve teşekkürler.
Bu resimleri gördükten sonra merakla bekliyoruz diğer resimleri görmeyi. GDH yetkililerine sesleniyoruz siz değerli okuyucularımız adına. BİZLERİ FAZLA MERAKLANDIRMAYIN. EN KISA ZAMANDA SERGİLEYİN ÇOCUKLARIMIZIN SEVGİ YÜKLÜ RESİMLERİNİ..

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada Devlet Hastanesi

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir