Bugün: 24.06.2019

SERGİ FİNALİNDE SALON DAR GELDİ

SERGİ FİNALİNDE SALON DAR GELDİ
İmroz Eğitim ve Kültür Derneği ile Türkcell'in birlikte düzenlediği "Kültürlerarası Sanat" kapsamında İletişimde Sanat isimli serginin beşinci ve final ayağının açılışında katılımcılar salona sığmadı.13.01.2019 04:34
Eylül ayında Atina'da başlayan, Selanik, İzmir ve İstanbul'u dolaşarak adamızda son bulacak olan ve 50 Türk ve Yunanlı sanatçının eserlerinin yer aldığı serginin final açılışı bugün saat 16:30'da Zeytinliköy'de yapıldı. 

Açılış öncesi Gökçeada Özel Rum Okulu öğrencilerinden oluşan koro katılımcılara müzik dinletisi sundu.
Katılımcılar arasında bulunan Gökçeada Metropoliti Yorgi DRAGONİ eşliğinde yapılan dua ve yeni yıl kutlaması ile devam eden açılış etkinliğinde Gökçeada Belediye Başkan Yardımcısı Temel DAĞLI, Gökçeada Cemevi Kültür Derneği Başkanı Hayrettin ALTUNCEVAHİR başta olmak üzere bir çok davetli salonda yerini aldı.
Açılış etkinliğine katılmak için adamıza uçakla gelmek isteyen TÜRKCELL yetkilileri, Uçağın iniş yapamaması üzerine etkinliğe katılamadılar.

Etkinlikte bir konuşma yapan Laki VİNGAS sergiye eserleri ile katkı veren tüm sanatçılara teşekkür etti. Laki VİNGAS yaptığı konuşmada farklı kültürlerin bir arada yaşamasının önemi ve gerekliliğine dikkat çektikten sonra yeni başlatılan "YANYANA" Projesinden bahsederek ülkemizdeki azınlıklar ile ilgili bir video gösterimi sundu. Bir bölümü de adamızda çekilen videoyu katılımcılar beğeni ile izledi.
Sergiye destek amaçlı dokuduğu halı ile adamızdan katılan Ayşe SEVİM'in eseri ile ilgili bilgi aktarımı katılımcıların alkışları ile ödüllendirildi.

İŞTE BİRLİKTE YAŞAMANIN GÜZELLİĞİ, EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR..

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Türkcell - İmroz Eğitim ve Kültür Derneği - Gökçeada

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir