Bugün: 23.01.2020

OT FESTİVALİNİN İLK GÜNÜ YAĞMURA RAĞMEN COŞKULUYDU

OT FESTİVALİNİN İLK GÜNÜ YAĞMURA RAĞMEN COŞKULUYDU
İlki geçtiğimiz yıl yapılan "Gökçeada Ot Festivali"nin ikincisi bugün yağmura rağmen coşkusundan ödün vermeden başladı.13.04.2019 23:23
Sabah saatlerinde yağan yağmur endişeye yol açsa da katılımcılar birer ikişer festival alanına gelmeye başlayıp otlardan yapılan ürünleri incelemeye başlayınca yüzler de gülmeye başladı.
Öğle saatlerine kadar katılımcılar festival için hazırlanan ürünler hakkında bilgiler alıp, beğendiklerini tattılar. 

Geçtiğimiz yıl festivalde yapılan yemek yarışmasında birinci olan Katina Hanım canlı performans ile yaptığı "Kuşkonmaz ve Rezene Otlu Omlet"i katılımcılara tattırması büyük beğeni aldı. ELİNE SAĞLIK KATİNA.
Katina'nın omletinden sonra Gökçeada İlçe Tarım Müdürü Mehmet KAVRUK'un adamızda bulunan otlar ile ilgili söyleşisi katılımcıların ilgisini çekti.

Festivalde sadece büyükler için değil küçüklerimiz içinde etkinliğine yer verilmişti. Hazırlanan boyalar ve toplanan taşlar çocukların önüne konulunca ortaya çıkan görüntü mutluluk vericiydi. her ne kadar çocuklardan daha fazla annelerin ilgisine mazhar olsa da "Taş Boyama" festivalin bundan sonraki yıllarında vazgeçilmez bir etkinliği olarak devam edeceğe benziyor.
Festivale adamıza turist olarak gelen turların da ilgi göstermesi ve beğenilerini ifade etmeleri ileriki yıllarda festivalin popüler olacağının göstergesi olarak yorumlanabilir.
Festivalin bugün ilk günüydü. Yarın da devam edecek olan festival programını aşağıda ki fotoğrafta görebilirsiniz.
GÖKÇEADA'DA YAŞADIĞIMIZ İÇİN GURUR DUYMAMIZI SAĞLAYAN HERKESE TEŞEKKÜRLER..

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Geleneksel Gökçeada Ot Festivali

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir