Bugün: 24.06.2019

ORGANİK ADA GÖKÇEADA'DA ORGANİK TARIM PANELİ

ORGANİK ADA GÖKÇEADA'DA ORGANİK TARIM PANELİ
"Organik Ada" olma yolunda yoğun çalışmalara devam eden Gökçeada'ya İl Tarım Müdürlüğü düzenlediği panel ile destek verdi.12.12.2018 17:01
2 gün sürecek bir organizasyon ile adamıza çıkarma yapan Çanakkale İl Tarım Müdürlüğü organik tarım alanında uzman olan panelistler ile üreticileri bilgilendirdi.
İl Tarım Müdürlüğünden adamıza başta Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem KARADAĞ olmak üzere Proje Koordinatörü Ziraat Mühendisi Serkan YURDABAK, Sosyolog Pınar ALTIN, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şuba Müdürü Başak EGESEL ve Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü H. İbrahim BÜYÜKGAGA panel için adamıza gelen misafirlerin yanında İzmir UTEAM'dan Ziraat Yüksek Mühendisi Ülfet ERDAL, Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsünden Dr. Barbaros ÇETİNER ve Dr. Mehmet Fatih TOLGA ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Prof. Dr. Cem ÖZKAN ilk günün panelistleri olarak panelde yerlerini aldı.
Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU'nun da katıldığı ve bir konuşma yaparak Gökçeada'nın organik tarım adası olması için ne gerekirse yapılacağını belirttiği panelin ilk oturumu tamamlanmış oldu.
Panelin yarın yapılacak oturumunda "Organik Tarımda Hayvan Besleme ve Hayvan Hastalıkları" konusunda Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden Veteriner Hekim Erdem BAYHAN tarafından yapılacak sunum gerçekleştirilecek.

"ORGANİK ADA GÖKÇEADA" İÇİN HEP BİRLİKTE..

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Organik Ada Gökçeada - Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir