Bugün: 24.06.2019

MUTLULUĞUN RESMİNİ YAPABİLİR MİSİN?

MUTLULUĞUN RESMİNİ YAPABİLİR MİSİN?
Bu sorunun yanıtı tartışılırken Gökçeada Devlet Hastanesi Çalışanları sayesinde Ağrı Taşlıçay'da mutluluğun fotoğrafları ve videosu çekildi.26.12.2018 00:00
Bir doktorun sohbetinden yola çıkarak başlatılan ve binlerce kilometre uzaklıkta bulunan çocukları mutlu olmasını sağlayanlar uzakta değil, bizlerin de canlarımızı emanet ettiğimiz Gökçeada Devlet Hastanesi Çalışanları.
Gördüğünüz mutlu çocukların mutluluk nedenlerini Gökçeada Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Özlem ÇIRPAN'a sorduk.

"Hastanemizde görev yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Bilge ATLI'nın köy okulları adlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma platformundan bahsetmesi. Bu platformda, okullarda görev yapan öğretmenlerimizin çocuklara bir şeyler katmak adına paylaşımlarının incelenmesi. Paylaşımları incelediğimizde en temel ihtiyaçların neler olduğunu görmemizdir. Sonrasında öğretmene ulaştığımızda bize yansıyan heyecan ve mutluluk Aslında Olur mu? sorusuna neden olmasın cevabı oldu.
Bir gün gibi kısa bir süreçte yardımlaşarak bunu nasıl başaracağımız planlandı. Çünkü tüm Personelimiz buna el vermeye hazırdı.Sonrası ihtiyaç olarak tespit edilen botlar ve montlar seçildi. Ağrı İli Taşlıçay İlçesi İlköğretim okulu öğrencilerine ulaştırıldı.Ardından bize muhteşem fotoğraflarla teşekkürleri ulaştı. Çocukların gülümsemeleri birbirine karışmıştı. Biz, ne kadar küçük bir adımla ne kadar kocaman bir gülümsemeye vesile olduğumuzu gördük. Umarız bu adımımız birçok adıma döner, her adım böyle kocaman bir gülümsemeye dönüşür.
Türkiye'nin en batısından en doğusuna ulaşan bu dost eli ve sevginin artarak tüm ülkeyi kuşatması dileğiyle"diyerek bitirdi sözlerini başhekim Özlem Hanım. Özlem Hanım hastane çalışanlarının çocukları mutlu ettikleri için mutlu olduklarını söylerken gözlerinden de mutluluk taşıyordu.

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.


www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada Devlet Hastanesi

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir