Bugün: 17.01.2019

KOMŞUNUN ANA MUHALEFET LİDERİ GÖKÇEADA SOKAKLARINDA

KOMŞUNUN ANA MUHALEFET LİDERİ GÖKÇEADA SOKAKLARINDA
Yunanistan ana muhalefet partisi "Yeni Demokrasi Partisi"nin Başkanı Kyriakos MİTSODAKİS ve eşi Mareva Grobovski MİTSODAKİS ziyaret için geldiği Gökçeada'da esnaf ziyaretleri de yaptı.16.05.2018 00:22
Gökçeada ziyaretinde Gökçeada Belediyesine de uğrayan MİTSODAKİS Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN ile makamında bir süre görüştükten sonra birlikte İmroz Eğitim ve Kültür Derneğine geçtiler.
Kyriakos MİTSODAKİS ve Ünal ÇETİN birlikte belediye binası ile dernek binası arasında kalan esnafları ziyaret ederek sohbet ettiler. İki başkanın esnaflar ile yaptıkları sohbetlerin sıcaklığı ilginç ve görülmeye değerdi.
İmroz Eğitim ve Kültür Derneği ziyaretinin ardından MİTSODAKİS Gökçeada gezisine devam etti. 
Dereköy'ü de ziyaret eden konuk başkan sonrası Tepeköy Özel Rum Lisesine geçerek öğrenciler ve öğretmenleri ile zaman geçirdi.
Tepeköy Özel Rum Lisesi Müdürü İoakim Makis Kamburopulos tarafından Kyriakos MİTSOTAKİS onuruna verilen yemek sonrası Konuk başkan ve okul müdürü karşılıklı teşekkür konuşması yaparak birbirlerine küçük hediyeler sundular.

Tüm konuklar yemek sonrası Zeytinliköy Roksado vadisine geçerek Fener Rum Patriği Bartholomeos’un ayini ile açılışı yapılan Aya Konstantin Manastırı'nda ayine katıldılar.
Aya Konstantin Manastırının açılışı dolayısıyla Fener Rum Patriği BARTHOLOMEOS’un yönetiminde düzenlenen ayine, Yunanistan'ın Yeni Demokrasi Partisi Başkanı Kyriakos MİTSOTAKİS ve eşi Mareva Grobovski MİTSOTAKİS'in yanı sıra Yunanistan’ın Türkiye Büyükelçisi Petros MAVROİDİS, Selanik İmrozluları Derneği Başkanı Pavlos STAVROTİDİS, Atina İmrozlular Derneği Başkanı Stelios PULADOS, Avusturya Metropoliti ARSENİOS, Gökçeada Metropoliti Krilyos DRAGONİS, Yunanistanlı iş adamı Teodoros ANGELOPULOS, 1. ve 2. dönem Azınlık Vakıfları Temsilcisi Laki VİNGAS ve çok sayıda konuk katıldı.

 Konuk başkan ve diğer misafirler akşam saatlerinde adamızdan ayrıldılar.

FARKLILIKLARIMIZA RAĞMEN ORTAK YÖNLERİMİZİ ÖNE ÇIKARARAK YAŞAMLARIMIZIN GÜZELLEŞMESİNİ SAĞLAYAN HERKESE TEŞEKKÜR.

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Kyriakos MİTSODAKİS - Ünal ÇETİN - Fener Rum Patriği BARTHOLOMEOS

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir