Bugün: 18.04.2019

İŞGÜZARLIK MI, KURUM KARARI MI?

İŞGÜZARLIK MI, KURUM KARARI MI?
18 Mart Üniversitesi Gökçeada MYO ve GUBY mezuniyet töreninde yaşananlara Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN sanal ortamda tepki gösterdi.08.06.2018 23:01
Ünal ÇETİN bu güne kadar ilçede yapılan tören ve etkinliklerde uygulanan (uyulan) protokol kurallarına uyulmadığı ve belediye başkanı olmasına rağmen kendisine her zaman olduğundan farklı bir uygulama yapılması siyasallaşmanın bir sonucudur diyerek tepki gösterdi.
Ada Haber 17 olarak mezuniyet töreninde ne yaşandığını tam olarak bilemiyoruz. Eğer belediye Başkanı Ünal ÇETİN'in iddiaları doğru ise ilçemiz açısından durum vahim. Gereğinden fazla gerilim yaşadığımız bu günlerde kurumlar ve kişiler birbirlerini ötekileştirmeye devam ederse bu durumdan hiç birimiz kazançlı çıkmaz.

Yaşananların bir açıklaması da bir yanlış anlama olasılığı. Bu kadar aleni yok sayma anlaşılabilir değil. Organizasyon için görevli bir kişinin olası işgüzar tavrı nedeni ile bu olayın yaşanmış olması olası görünüyor.

Olayın nedeni ne olursa olsun. İster bir görevlinin işgüzarlığı, ister kurumun planlı kararı. Yaşanan bu olay, Gökçeada'da yaşayanların oy vererek seçtiği belediye başkanının bu duruma düşürülmesi Gökçeada'da yaşayanlara aleni bir hakarettir. Yetkililerin en kısa zamanda bu konuya açıklık getirmeleri gerekmektedir. 

Konu ile ilgili açıklama yapmak isteyen taraflara sayfalarımız her zaman açıktır ve açık kalmaya devam edecektir.

KARŞISINDAKİNİ ÖTEKİLEŞTİRMEYEN, BİRLİKTE HAREKET EDEN BİR GÖKÇEADA İÇİN...

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Ünal ÇETİN - 18 Mart Üniversitesi - MYO - GUBY

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir