Bugün: 22.03.2019

İNSANLIK ÖLMEDİ DEDİRTEN DAVRANIŞ

İNSANLIK ÖLMEDİ DEDİRTEN DAVRANIŞ
Market önünde buldukları çantada yüklü miktarda para olduğunu gören "CÜRÜL" ailesi Gökçeada Emniyeti aracılığı ile parayı sahibine ulaştırdı.05.09.2018 21:21
Turuncu renkteki "Vosvos"ları ile adamıza tatile gelen CÜRÜL ailesi )Serkan ve Sevil Karayilan CÜRÜL) market önünde buldukları bir çantada yüklü miktarda para olduğunu görünce hiç zaman geçirmeden Gökçeada İlçe Emniyetine giderek çantanın sahibinin bulunmasını istediler.
Çantada ne bir kimlik ne de sahibine ait bir bilgi vardı. aile ise İstanbul'a dönme planını yapmış ve yola çıkmak üzereydi. Aile yola çıkarken İlçe Emniyet görevlileri de kolları sıvamış çantanın sahibini belirlemek için çalışmaya başlamıştı. Çünkü paranın miktarı oldukça yüksekti. Bu durum büyük mağduriyet anlamına geliyordu.

Çantada bulunan bir banka makbuzu, üzerinde küçük ve silik yazılar ipucu olabilir miydi. İlçe Emniyetimizde görevli arkadaşlar çoğumuzun dikkat bile etmediği bu dekonttan ismi belirlemiş ama nasıl ulaşabileceklerini düşünmeye başlamışlardı bile.
Çantanın sahibi yılın bir bölümünü Yunanistan'da bir bölümünü Gökçeada Dereköy'de ikamet eden Madam Atina MAVROYANO idi.
Çok geçmeden Madam MAVROYANO'ya ulaşıldı ve kendisi emniyete davet edildi. Bu arada CÜRÜL ailesi çoktan İstanbul yolunu yarılamışlardı.

İlçe Emniyet görevlilerimiz çantayı sahibine teslim ederken, CÜRÜL ailesine de telefonla ulaşmış ve müjdeyi vermişlerdi.
Ada Haber 17 olarak Serkan CÜRÜL'e telefon ile ulaştık ve kendilerine adamız adına teşekkür ederek güzel davranışlarını takdir ve tebrik ettik.

TURUNCU "VOSVOS"UNUZLA İYİ YOLCULUKLAR VE YAŞAM BOYU MUTLULUKLAR CÜRÜL AİLESİ.. 

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada - İnsanlık ölmedi

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir