Bugün: 17.01.2019

İMROZ (GÖKÇEADA) AŞKI

İMROZ (GÖKÇEADA) AŞKI
Yıllar önce ayrılmak zorunda kaldığı çok sevdiği topraklara sade bir törenle defnedildi Stelios STYLİANİDİS.05.05.2018 16:36
Bir gemi yanaştı bugün Kuzu Limanı'na. Bir yolcusu vardı geminin özlem dolu. Yıllardır sevdiği toprakların özlemi ile dolu Stelios bir daha ayrılmamak üzere gelmişti işte.

VAKKO'nun veliahtlarından Rıfat ELHADEF ve eşi Marina ELHADEF bekliyor limanda ellerinde çiçek. Babaları Stelios'u çok sevdiği topraklara defnetmek için adamızdalar.

Marina, Tepeköy'de doğmuş ve istemese de çok sevdiği topraklardan ayrılmak zorunda kalan babasını defnetmek için adamızda bugün. Çünkü bay Stelios ayrılmak zorunda kalsa da hiç kopamamış bu topraklardan.

Muhakkak bir sohbette dinlemişsinizdir Stelios'un Tepeköy için yaptıklarını, Özel Rum Lisesinin yeniden açılışında ki katkılarını. Dünyanın bir çok yerinde yaşamış olan Stelios unutamamış doğduğu toprakları. Vasiyet etmiş çocuklarına "Ben ölünce Tepeköy'e gömülmek istiyorum" diyerek.

İşte bu vasiyeti yerine getirmek için Marina-Rıfat ELHADEF ziyaret ediyor adamızı bugün. 

Dostlarından küçük bir dilekleri var ailenin. Defin ve taziye nedeni ile çiçek, çelenk gönderilmesin istiyorlar. "Dostlarımız dilerler ise İmroz Eğitim ve Kültür Derneği'ne bağış yaparak Stelios gibi bedeni ayrılıp kalbi burada kalanların dönüşlerine katkı sunabilirler" diyerek babalarının yıllar süren özlemine vurgu yapıyorlar.
Ailenin sade bir tören isteği ve fotoğraf olmasın talebini saygı ile karşılıyor ve uzaktan çekilmiş 2 foto ile sevdiği topraklara defnedilen Stelios STYLİANİDİS'i saygı ile uğurluyoruz.

IŞIKLAR İÇİNDE UYU STELİOS STYLİANİDİS...

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: İmroz - Tepeköy - İmroz Eğitim ve Kültür Derneği

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir