Bugün: 17.01.2019

HASTANE İÇİN KAZI BAŞLADI

HASTANE İÇİN KAZI BAŞLADI
Uzun zamandır yapıldı, yapılıyor söylentilerine maruz kalan ve yenisi yapılacağı için var olan binanın arızalı asansörü için bütçe ayrılmayan hastane binası için kazı başladı.17.04.2018 21:01
İnşaat alanında çalışan kepçeyi görünce bilgi alabilmek, özellikle de bir kaç gün önce kesilen ağaçların nedenini öğrenebilmek için alana girdik.
Ulaşabildiğimiz tek yetkili Nedim ÇAY'a kolay gelsin diyerek sorumuzu sorduk. İşte yanıtı.

GÖKÇEADA VE KAMU YATIRIMLARI

Gökçeada'da yapılan, devam eden ve yapılması planlanan farklı kamu yatırımları var. Ada Haber 17 olarak bu yatırımlar ile yeterli bilgi akışı olmadığı için sizleri gerektiği kadar aydınlatamıyoruz.
Bilgi almak için çaldığımız kapılardan doyurucu yanıtlar alamıyoruz. Yaptıklarımız görülmüyor ya da yapılanlar siyasi yatırımdır döngüsünü aşarak yapılacak yatırım ile ilgili bilgiye ulaşmak gerçekten zor.
Bu günlerde de gerekli açıklamalar yapılmadığı için söylentilere yol açan 2 konu var adamızda.

Her 2 konununda gerekli açıklamaları olduğunu tahmin ediyor ama kamuoyu aydınlatılmadığı için polemiklere yol açtığını düşünüyoruz.

Bu konular ile ilgili doyurucu açıklamaların yapılması için yetkililere buradan seslenmeyi görev kabul ediyoruz.

Konu-1: Ada içinde başlatılan yol yapımının durdurulduğu iddiası var. Doğru mudur yoksa yanlış anlamaya yol açacak bir durum mu söz konusudur.

Konu-2: Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan son listeye göre işlevsiz kalacağı düşünülen yapılmakta olan okul kompleksi içindeki 100 öğrencilik yurt nasıl değerlendirilecektir. (Bu konuda görüş sorduğumuz İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin ÇINAR "Bina bize teslim edilmeden harekete geçemeyiz. Yapılan inşaat bitirilip müdürlüğümüze teslim edildiği anda gerekli girişimi yaparak kategori değişikliği talep ederiz" açıklamasında bulundu)

Kafa karışıklığına yol açan bu ve benzeri her konuda sayfalarımız yapılacak açıklamalara açıktır. 

GÖKÇEADA İÇİN EMEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR..

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada Devlet Hastanesi - Gökçeada

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir