Bugün: 20.05.2019

GREEK ART UNİON GÖKÇEADA'DA

GREEK ART UNİON GÖKÇEADA'DA
"Dostluk, Barış ve Sanat" parolası ile bir araya gelerek Troya yılı kapsamında Çanakkale'de "Uluslararası Truva Dostluk, Barış Sanat sergisi" açan farklı ülkelerden ( Türkiye, Yunanistan, Arnavutluk, Belarus, Macaristan, Avusturya,Polonya, Suudi Arabistan ve KKTC) 112 sanatçı misafir oldukları Gökçeada'da yorgunluk attı.12.07.2018 09:17
Ressam, müzisyen, halk oyunları ekibi, fotoğraf sanatçısı ve şairlerden oluşan sanatçılar "GREEK ART UNİON" olarak destek verdikleri Truva yılında açtıkları sergi sonrası toplu olarak 2 günlüğüne Gökçeada'ya geldiler.
112 kişilik sanatçı grubu yanlarında Eceabat Belediye Meclis Üyesi Timur KOŞAL ile birlikte otellerine yerleştikten sonra akşam yemeği için Tepeköy'de Barba YORGO tarafından işletilen mekana geçtiler.
 "GREEK ART UNİON" başkanları Lena SERDARİDOU, Maria LOUMPOURDİ, Stella CHAVİAROPOULOU ve Türkiye Temsilcisi Hasan KADAKÇI ile birlikte adaya gelen grubu mekan sahibi Barba YORGO çok sıcak karşıladı. 
Eceabat Belediye Meclis Üyesi Timur KOŞAL ile  "GREEK ART UNİON" başkanlarından Stella CHAVİAROPOULOU'nun çocukluk arkadaşı oldukları ve çocukluklarını Gökçeada'da birlikte geçirmiş olduklarını dinleyince grubun neden Gökçeada'yı seçtikleri anlaşıldı. İki çocukluk arkadaşı yıllar sonra dostluk ve barış için bir araya geldi
Ada Haber 17 olarak  "GREEK ART UNİON" başkanlarına ve Türkiye Temsilcisi Hasan KODAKÇI beye sorduk. Yanıt videomuzda.
Gece boyunca Tepeköy'de dostluk ve barışın egemen olduğu eğlence vardı. Tüm konuklar sıcak ve samimi bir ortamda doyasıya eğlendiler.

HOŞ GELDİNİZ DOSTLAR, DOSTLUK VE BARIŞA YAPTIĞINIZ KATKI NEDENİ İLE TEŞEKKÜRLER.

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: "GREEK ART UNİON - Uluslararası Truva Dostluk - Barış Sanat sergisi

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir