Bugün: 22.05.2019

GÖKÇEADALILAR KAYMAKAMLARINI UĞURLAMAK İÇİN LİMANDA

GÖKÇEADALILAR KAYMAKAMLARINI UĞURLAMAK İÇİN LİMANDA
Gökçeada'da en uzun süre görev yapan Kaymakam Muhittin GÜREL yeni görev yeri Uzunköprü ilçesine uğurlandı.20.09.2018 16:00
26 Ağustos 2013 tarihinde adamıza gelerek 27 Ağustos 2013 sabahı göreve başlayıp, 20 Eylül 2018 (Bugün) Gökçeada Kaymakamlığı görevinden Uzunköprü Kaymakamlığı görevine başlamak için adamızdan ayrılan Muhittin GÜREL ve ailesini Gökçeadalılar Kuzu Limanından gemiye bindirerek yolcu etti.
Muhittin GÜREL ve ailesi kendilerini yolcu etmek için limana gelen kalabalık ile tek tek vedalaşarak gemiye bindi. Uğurlamak için biraz gecikenler gemiye binerek uğurlamayı gerçekleştirdi.
Muhittin GÜREL adamızda bugüne kadar görev yapan kaymakamlar içinde ay farkı ile de olsa en uzun görev yapan kaymakam oldu.
Muhittin GÜREL adamızda 5 yıl görev yapsa da, halkın coşku ile katıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına çok sevdiği Gökçeada'da 6 kez katılmış olmayı ayrıcalık olarak adlandırıyor.

Uğurladığımız kaymakam Muhittin GÜREL'e adamızda görev yaptığı süre içinde unutamadığı olayları sorduk Ada Haber 17 olarak.

2   Mayıs 2014 yaşanan sel felaketi
24 Mayıs 2014 yaşanan 6,5 şiddetinde deprem
Farklı tarihlerde geminin 3 kez karaya oturması
Gökçeada'ya özgü olmayıp tüm ülkede yaşanmış olan 15 Temmuz kalkışması
bir çırpıda saydıkları Sayın GÜREL'in

Sorularımıza devam ederek kendisini en mutlu eden olayı da sorduk. Gökçeada'nın bir sahaya kavuşması diyerek devam etti Muhittin Bey " Futbol oynamayı seven biri olarak göreve başladıktan sonra nerede top oynayabileceğimizi sordum. Top oynayabileceğimiz bir halı saha bile olmadığını öğrenince çok şaşırdım ve üzüldüm. Görevi devrettiğim bugün gençlerin futbol oynayabileceği halı sahaların yanı sıra Gökçeada kendisine yakışır çok güzel bir sahaya sahip. Bu beni çok mutlu eden olayların başında geliyor." dedi.

Muhittin GÜREL adamızı çok sevdiğini söyleyerek devam etti. "Gökçeada'dan önce 6 asaleten, 4 vekaleten olmak üzere ülkemizin 10 güzel ilçesinde görev yaptım. Ülkemin her noktasını güzel bulduğum için hiç birine geri dönmeyi düşünmedim. Bu düşüncem Gökçeada'dan sonra değişti. Gökçeada çok farklı, çok müstesna bir yer. Ben ve ailem Gökçeada'ya tekrar gelmeyi düşünmekten öteye kesin döneceğimizi söyleyebilirim."

Uğurladığımız kaymakam Muhittin GÜREL'e son olarak Gökçeadalılara mesajı olup olmadığını sorduk. "Gökçeada çok güzel bir yer. Gökçeada içinde yaşarken pek fark edilmeyen istisna güzelliklere sahip. Bu farklılığın farkında olarak kıymetini bilelim. Huzur dolu bu adayı kendimize zehir etmeyelim, birlikteliğimizi koruyalım, mutluluğumuzu bozmayalım" diyerek son mesajını verdi.

GÜLE GÜLE GÜREL AİLESİ. GÖKÇEADA SİZİ UNUTMAYACAK...

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada - Gökçeada Kaymakamı Muhittin GÜREL

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir