Bugün: 28.02.2020

GÖKÇEADALI ÇOCUKLAR ULUSAL EGEMENLİK COŞKUSUNU YAŞADI, YAŞATTI

GÖKÇEADALI ÇOCUKLAR ULUSAL EGEMENLİK COŞKUSUNU YAŞADI, YAŞATTI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99 ncu yılı Gökçeada'da coşku ile kutlandı.24.04.2019 00:51
Sabah saat 09:30'da İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÇINAR tarafından Atatürk Anıtına sunulan çelenk törenine katılım çok yoğundu. Saygı Duruşu ve coşku ile söylenen İstiklal Marşımız sonrası törenin devamı için "Anfi Tiyatro"ya geçildi.
Cumhuriyet İlkokulu tarafından düzenlenen "Anfi Tiyatro"da ki törene Zeytinliköy Özel Rum İlkokulu ve Gökçeada Halk Eğitim Merkezi'de hazırladıkları gösteri ile katılarak coşkuya katılım sağladılar.
Havanın kapalı olması ve yağmur endişesine rağmen "Anfi Tiyatro" hınca hınç dolmuş bir çok kişi ayakta kalmıştı.
Protokolün yerini almasından sonra başlayan tören hazırlanan birbirinden güzel gösteriler ile izleyenleri mest etti. Gösterilerin tamamı olmasa da kaydedebildiklerimizi videomuzda görebilirsiniz.
Öğle saatlerinde sona eren "Anfi Tiyatro"da ki gösteriler tüm katılanlara çok büyük coşku yaşattı.
Ulusal Egemenlik coşkusu öğleden sonra da Uğurlu Köyünde Uğurlu İlkokulunun gösterisi ile devam etti. Uğurlu'ya gidemesek de okuyucularımızın gönderdiği fotoğraflar ile coşkuyu sizlere iletmeyi görevimiz olarak kabul ediyoruz.
99 YIL ÖNCE AÇILAN MECLİSİMİZ İLE VÜCUT BULAN ULUSAL EGEMENLİĞİMİZİN YÜZYILLAR BOYU SÜRECEĞİNİN BİLİNCİ İLE BU ANLAMLI GÜNÜ ÇOCUKLARIMIZA BAYRAM OLARAK HEDİYE EDEN ATAMIZA SONSUZ SEVGİ VE TEŞEKKÜRLER...

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir