Bugün: 17.01.2019

GÖKÇEADA'DAN UZANAN EL SİVAS VE ADANA CEZAEVLERİNDEKİ MİNİK YÜREKLERİ ISITACAK

GÖKÇEADA'DAN UZANAN EL SİVAS VE ADANA CEZAEVLERİNDEKİ   MİNİK YÜREKLERİ ISITACAK
Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu projesi olarak başlayıp çığ gibi destek bulan proje ile Sivas yarı açık cezaevi kreşi ve Adana Karataş Kadın Cezaevi Kreşinde bulunan miniklere koli koli yardım gidiyor.12.01.2018 20:43
Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu Müdiresi Duygu TOHUMCU'nun öğrenci velilerine bir duyurusu ile yakılan kıvılcım alev alev büyüdü.Duygu hanımın Sivas Yarıaçık Cezaevinden Cansu hanım ile tesadüfü sayılacak bir görüşme sonrası cezaevi kreşinde kalmak zorunda olan 40 bebeğin eğitim ve oyuncak ihtiyaçları yapılan sohbete konu olunca Duygu hanım velilerin desteği ile küçük bir yardım yapılabileceğini düşünerek bir duyuru yapmıştı 160 öğrenci velisine.
Eğitim materyali olarak düşünülen desteğe veliler kıyafet de gönderiyorlardı ufak ufak. Veliler evlerinden gönderebilecekleri bitince komşularına, arkadaşlarına ve çevrelerine duyurmuşlardı yardımın amacını. Hergün poşet poşet yardım malzemesi geliyordu kreşe.
Kıvılcım büyümüş yangına dönüşüyordu. Eceabat'tan görüldü alevler. Eceabat Kaymakamlığı Kemalpaşa Anaokulu Müdiresi Yeliz KALKAN da projeye destek için velileri ile görüşerek çok kısa bir zaman diliminde kolilerce ürünü minik yüreklerin ısınması için hazırlamış ve Gökçeada'ya ulaştırmıştı.
Çakılan kıvılcımın alevleri her yeri sarmaya başlamıştı. Alaylı Kırtasiye (Kadir ALAYLI), Sezin Kırtasiye (Ali UÇAR) Çanakkale'den Elif Kırtasiye (Erkut KAYRA) ve Gökçeada İlçe Halk Kütüphanesi eğitim materyali olarak koli koli destek yığmışlardı.
Ürünler toplanırken minikler de boş durmuyordu. Yaşıtları için yaptıkları resimleri zarflara koyarak mektup olarak gönderilmesi için hazırlıyorlardı.
Gelen ürünler tek tek ayrılıyor ve kolilere konularak hazırlanıyordu. Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu öğrenci velieri evlerindeki işi bitirip ürünleri ayırmaya ve kolilemeye yetişiyorlardı. Ürünlerin ulaştırılacağı minikler akla geldikçe yorgunluk yerini mutluluğa bırakıyordu.
Desteğin çığa dönüşmesi ve ürünlerin fazlalığı sorun olmaya başlamıştı. Duygu TOHUMCU buna da bir çözüm buldu. Fazla ürünleri başka ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak gerekiyordu. Gereken bulundu. Adana Karataş Kadın Cezaevi Kreşi. Orada da minik yürekler destek bekliyordu.
Toplanan ürünlerin yerlerine ulaştırılması da ayrı bir sorun olmuştu. Hazırlana 40 civarı koli gönderi maliyeti hiç de az değildi. Bu sorunun çözümü için destek İktidar partisinin ilçe örgütünden gelmişti. İlçe Başkanı Ümit Mahmut KOLÇAK kolilerin gönderi maliyetini ilçe örgütü olarak karşılayacaklarını belirtip sorunu çözmüştü.
BİR KIVILCIM İLE ALEV ALIP BİRLİKTE YANANLARIN ISITAMAYACAĞI YÜREK YOKTUR.

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir