Bugün: 17.01.2019

GÖKÇEADA'DA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SALDIRI KARŞISINDA 3 SENDİKA BİR ARAYA GELDİ

GÖKÇEADA'DA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SALDIRI KARŞISINDA 3   SENDİKA BİR ARAYA GELDİ
Geçtiğimiz günlerde Gökçeada Devlet Hastanesinde yaşanan saldırı nedeni ile sağlık çalışanlarını temsilen 3 sendika ortak açıklama yaptı.02.05.2018 00:00
Gökçeada Sağlık çalışanlarını temsilen Sağlık-Sen, Türk Sağlık-Sen ve SES sendikaları ortak bir metin ile Gökçeadalıları sağlık çalışanlarına sahip çıkmaya davet etti.
Saat 12:20'yi gösterdiğinde Çanakkale SES Eğitim Sekreteri Ayşe SEVİM, Sağlık-Sen İşyeri Temsilcisi Murat Şahin ŞENER, Türk Sağlık SEN İşyeri Temsilcisi Mehmet Taner URUÇ ile doktoru, hemşiresi ve personeli ile sağlık çalışanları hastaneden çıkarak Cumhuriyet Meydanına yürüdüler.
Yürüyerek meydana ulaşan sağlık çalışanlarını az da olsa kendilerine destek olmak için meydana gelen Gökçeadalıların alkışları ile açıklama yapacakları noktada yerlerini aldı.

Basın açıklamasını çalışanlar adına elindeki metni okuyarak SES Çanakkale Şube Eğitim Sekreteri Ayşe SEVİM yaptı.
Açıklama alkışlar eşliğinde sonlanırken Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN hızlı adımlar ile alana geldi. Başkanın gelişi alandakiler tarafından alkışlanırken Ünal ÇETİN alanda bulunanların tek tek elini sıkarak desteğini belirtti. 
Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN sağlık çalışanlarına desteğini ve yanlarında olduğunu belirtirken bir dileğini de iletmekten geri kalmadı. Ünal Başkan "Yapılan saldırıları şiddetle kınıyorum. Daima sağlık çalışanlarının yanında oldum ve olmaya devam edeceğim. Amacım saldırı olduktan sonra ne yapabileceğimizi tartışmaktan çok yaşanmaması için ne yapabiliriz ve nasıl yapabilirizi bulmak için koordine olabilmek için paydaşlara düşen nedir bunu bulmak. Bu konuda sağlık çalışanlarına kapım da telefonum da her zaman açık. Kişi olarak ta belediye olarak ta yanınızdayız" dedi.
SAĞLIĞIMIZ İÇİN EMEK VERENLERE YAPILAN SALDIRILARI KINIYORUZ.

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada - Sağlıkta şiddet

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir