Bugün: 17.01.2019

GÖKÇEADA'DA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK ZİYARETLERİ

GÖKÇEADA'DA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK ZİYARETLERİ
Geçtiğimiz günlerde Gökçeada Devlet Hastanesinde saldırıya uğrayan sağlık çalışanına destek için ziyaretler devam ediyor.28.04.2018 08:42
Önceleri de "beyaz kod" verilmesine neden olan olaylara ilaveten bu kez darp boyutuna varan sağlık çalışanlarına saldırılar Gökçeada'da yaşayanların tepkisine yol açtı.
Olaya tepki gösteren kurum ve kuruluşların yanı sıra Gökçeada halkı da hastane ziyareti yaparak sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileğinde bulunuyor.

Bu kez de Gökçeada CHP Kadın Kolları hastane ziyareti yaparak çalışanlara "Geçmiş Olsun" ve "Yanınızdayız" mesajını iletti.
Yaşanan saldırı nedeni ile Hastanede üyeleri bulunan 3 sendika da ortak tavır geliştirerek olayı protesto etmeye karar verdiler.

Sağlık-Sen, Türk Sağlık-Sen ve SES sendikaları ortak bir metin ile 02 Mayıs Çarşamba günü Saat 12:30'da Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yapmayı kararlaştırdı.

Sendikalar "Yaşanan olayı onaylamayan, yanlış bulan ve tekrar yaşanmaması için destek olmayı düşünen herkesi basın açıklaması sırasında yanımızda görmek istiyoruz diyerek" çarşamba günü alanda olmalarını beklediklerini belirtti.

SAĞLIĞIMIZ İÇİN EMEK VERENLERE YAPILAN SALDIRILARI KINIYORUZ.

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada Devlet Hastanesi - Gökçeada - Sağlık çalışanlarına şiddet

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir