Bugün: 16.07.2019

GÖKÇEADA'DA ÖNCELİK YAYALARIN

GÖKÇEADA'DA ÖNCELİK YAYALARIN
Tüm Türkiye'de bugün yapılan kampanya ile trafikte yayaların öncelikli olduğunu ve buna uymayan sürücülerin 488 Lira ceza ödemek zorunda kalacağı uygulama Gökçeada'da yapılan bir etkinlik ile ilan edildi. Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU'nun da katıldığı etkinlik ile farkındalık yaratma amaçlanıyor06.02.2019 16:32
Farkındalık yaratarak trafikte yaya güvenliğine dikkat çekmek için tüm ülkede aynı gün yapılan etkinliğin Gökçeada ayağında  Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU'nun yanı sıra Jandarma Komutanı Yzb. Aytaç ÇETİNKAYA, Sahil Güvenlik Komutanı Yzb. Kemal ERDOĞAN, Gökçeada İlçe Emniyet Amiri Ahmet SAĞLAM ve Gökçeada İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÇINAR hazır bulundular.
Gökçeada Cumhuriyet İlkokulu önünde bulunan yaya geçidinde ve okulun dağılma saatinde gerçekleştirilen etkinlik ile araçlar durdurularak broşür verildi ve yaya önceliğinin önemi anlatıldı. 
Gökçeada ayağında  Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU'nun ve diğer kurum amirlerinin elinden broşür alan sürücüler kısa süren şaşkınlıklar yaşasa da etkinliği beğeni ile karşıladılar.

Etkinliğe Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri de ellerinde dövizler ile katılarak destek verdiler. Etkinlik esnasında yakınlarda bulunan Gökçeadalılar meraklı gözler ile etkinliği izledi.
Etkinliğin bitiminde Gökçeada ayağında  Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganı çerçevesinde bu uygulamanın sıkı takipçisi olacaklarını ve 488 Liralık ceza konusunda kararlı davranacaklarını belirterek sürücüleri uyardı.
Bu uygulama ile trafikte daha korumasız olan yayaların can güvenliği konusunda Avrupa ülkeleri ile aradaki farkı kapanmasını sağlayacağımız gerçeği ile "ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN" DİYORUZ.

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın - Gökçeada

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir