Bugün: 18.12.2018

GÖKÇEADA'DA KIŞ GÜNLERİ

GÖKÇEADA'DA KIŞ GÜNLERİ
Kış aylarında ulaşımın zaman zaman aksadığı Gökçeada'da yaşam hız kesmiyor.04.02.2018 09:36
Gökçeada'da yaşayanların ortak sorunlarından biri kış aylarında kış aylarında bir araya gelecek, birlikte eğlenip sohbet edilecek mekan bulma zorluğu. Bir kaç arkadaş bir araya gelmek istediğinizde arzu ettiğiniz saatte size hizmet verecek çok fazla mekan bulmakta zorlanırsınız.
Fırtına nedeni ile gemi ulaşımının off olduğu bugün (03.02.2018) haber peşinde dolanırken gördüğümüz ışığı açık, kapısı açık ve güzel melodilerin geldiği bir mekana bodoslama girdik.

Girince anladık ki Gökçeadalılar yok fırtına var yok gemiler çalışmıyor diyeevlerine kapanmamışlar.
Bir grup duyarlı Gökçeadalı, hem eğleniyor hem de adanın sorunlarını tartışıyor. Sorunlar tartışılırken zaman zaman sesler yükselse de herkes fikrini söyleyerek sorunlara çözüm arayışında.

Kısa bir süre kaldığımız mekanda bulunduğumuz süre içinde "Havaalanı" konuşuluyor ve neden çalışmadığı ve nasıl çalışır hale getirilir tartışılıyordu. Gerçekten 100'den fazla personel istihdamının yapıldığı havaalanı çalışır hale getirilemez mi?

Ortamdan ayrılmadan mekan işletmecisine sormadan edemedik. Siz neden diğerleri gibi kış aylarında kapalı değil açıksınız. Okuyucularımızı bilgilendirir misiniz? Sağ olsun Betül Hanım bizi kırmadı. Söylediklerini canlı olarak izleyin.
Mekana girdiğimizde Bülent beyin canlı performansı ile eğlenen Gökçeadalılar, biz çıkarken hararetli konuşmalara devam ediyorlardı. 
Biz haberimizi yazarken eğlence ve sohbetin devam edip etmediğini bilmiyoruz ama kış aylarında da bir araya gelerek eğlenebileceğimiz bir mekan olan Zeytinliköy'deki "YEŞİL EV"i ve işletmecisi Betül Hanımı dostlarımıza tavsiye için bir kenara not ettik.
İYİ EĞLENCELER GÖKÇEADALILAR...

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM


Etiketler: Gökçeada Zeytinliköy - Yeşil Ev

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir