Bugün: 23.04.2019

GÖKÇEADA'DA 95. YIL COŞKUSU START ALDI

GÖKÇEADA'DA 95. YIL COŞKUSU START ALDI
Gökçeada'da Cumhuriyetimizin 95. yılı kutlama etkinlikleri muhteşem bir konser ve harika bir oyun ile start aldı.27.10.2018 06:29
Gökçeada Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 95. yıl kutlama etkinlikleri önce 2. Kolordu Bölge Bando Komutanlığının  coşkulu konseri ile başladı.
Konser için sahnede yerini alan bando ilk olarak Bando Binbaşı Hüseyin KARACA tarafından düzenlenen "Atatürk Ölmedi Marşı"nı Bando Binbaşı Hüseyin KARACA yönetiminde seslendirerek Gökçeadalıları onore etti.

Konserde seslendirilen parçalar arasında sözleri İsmail Lütfü EROL'a, müziği Bando Binbaşı Hüseyin KARACA'ya ait "Mustafam Marşı"da yer aldı. 
Konser boyunca tüm izleyiciler seslendirilen parçalara coşku içinde eşlik etti. Özellikle Gökçeada Garnizon Komutanı Piyade Albay Hasan PAÇALI ve Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN ve eşlerinin seslendirilen parçalara birlikte eşlik etmeleri dikkat çekti.

Konserin ardından "Katra Tiyatrosu" "57. Alay ve ATATÜRK" isimli oyun ile kutlamadaki yerini aldı.
Bugün üzerinde yaşadığımız bu topraklar için bedel ödeyen kahramanlardan bazılarının anlatıldığı oyun tüm izleyicileri duygulandırdı. Duygular gözlerden yaş olarak döküldü.

Gökçeada Belediyesi 95. Yıl kutlama etkinliklerine pazar günü yapılacak "Fener Alayı" ile devam ederek coşkuyu tavan yaptıracağını açıklayarak tüm "Cumhuriyet Sevdalıları"nı "Fener Alayı"na davet etti. 
"Fener Alayı" yürüyüşünün ardından Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecek Feridun DÜZAĞAÇ konseri Gökçeada Belediyesinin adalılara hediyesi olarak gerçekleştirilecek.

Gökçeada'da 95. Yıl kutlama etkinlikleri pazar günü saat 13:00'de gerçekleştirilecek çelenk sunumu ve Pazartesi günü yapılacak geçit töreni ile devam edecek.

BİZE CUMHURİYETİ BEDEL ÖDEYEREK HEDİYE EDENLERE SELAM OLSUN

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada - 95. Yıl

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir