Bugün: 20.05.2019

GÖKÇEADA'DA 8 MART ETKİNLİKLERİ

GÖKÇEADA'DA 8 MART ETKİNLİKLERİ
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü adamızda farklı etkinlikler ile kutlandı.09.03.2019 00:00
Ada Haber 17 olarak Emekçi kadınlar Günü nedeniyle yapılan etkinlikleri ve mesajları zaman sırası ile siz değerli okuyucularımıza aktarmayı görev edindiğimiz için erken saatlerde sahaya indik.
İlk olarak MHP seçim bürosunda Belediye Başkan Adayı Ertan ERDOĞAN'a çevirdik kameramızı. Ertan ERDOĞAN mesajını verdikten sonra ekibi ile çıktı Gökçeada sokaklarına. esnaf, kurum, ev ayırmadan kadınları ziyaret ederek uzattı karanfilleri kadınlara.

Aynı saatlerde Gökçeada Merkez Kadın Emeği Tarımsal Kalkınma Koop. üyeleri de Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapmak için Cumhuriyet Meydanında toplanmıştı. Gökçeada MHP Başkan Adayı Ertan ERDOĞAN ve Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı mevcut Belediye Başkanı Ünal ÇETİN'de destek katılımıyla çelenk sunumu gerçekleşti. Siyaset unutularak tüm kadınların günü kutlandı.
Gün bitmemiş etkinlikler sürüyordu. Saat 18:00 olduğunda KADEM'in düzenlediği konferans başlamıştı. KADEM Çanakkale İl Başkanı Aynur YAVAŞ ve Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Meltem EĞİN, Tülin KELEŞ ile Ümmü Gülsün TORLAK tarafından düzenlenen ve Av. Meltem EĞİN'in konuşmacı olarak yer aldığı konferans ÇOMÜ MYO salonunda gerçekleşti.
Konferans bitti ama salonda etkinlik devam etti. Gökçeada AK Parti Belediye Başkan Adayı Muzaffer DAĞLAR tarafından düzenlenen etkinlikte katılımcıların tiyatro oyunu ve konser ile günleri kutlandı. Etkinlik için İstanbul'dan Derya Dil Organizasyon aracılığı ile Grup Peşrev Muzaffer DAĞLAR tarafından adamıza getirilmişti. Grup Üyeleri Tülin KELEŞ, Yaşar AYVACI, Nurettin KÜÇÜKSAVCI, Zülal BEKSOY, Hatice TABANLI ve Yaşar SAY katılımcılara hoş anlar yaşattı. Etkinlikte Gökçeada AK Parti Belediye Başkan Adayı Muzaffer DAĞLAR bir konuşma yaparak kadınların gününü kutladı.
Akşam olmuş etkinlikler bitmemişti. Millet İttifakı adayı Ünal ÇETİN Emekçi kadınlar Gününde gerçekleştirdiği SKM açılışı ile jest yaptı kadınlara. Hizmet yarışında kadının önemine vurgu yapan konuşması ve Gökçeada'nın emekçi kadınlarından bazılarına verdiği hediyeler ile kutladı günlerini kadınların.
Konuşmasında Kemal KILIÇDAROĞLU ve Meral AKŞENER'e de teşekkür eden Ünal ÇETİN açılış sonrası coşkulu bir kalabalık ile Cumhuriyet Meydanına yürüyerek Atatürk Anıtına karanfil bıraktı.

8 Mart etkinliklerine Gökçeada Müftülüğü de bugün saat 11:00 de düzenleyeceği konferans ile katılacak.

BAŞTA GÖKÇEADALILAR OLMAK ÜZERE TÜM EMEKÇİ KADINLARIN GÜNÜ KUTLU OLSUN..

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü - Gökçeada

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir