Bugün: 22.03.2019

GÖKÇEADA'DA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 96 NCI YILI COŞKUYLA KUTLANDI

GÖKÇEADA'DA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 96 NCI YILI   COŞKUYLA KUTLANDI
Sabah saatlerinde Atatürk Anıtına çelenk sunma ile başlayan törenlere vatandaşların ilgisi yoğun oldu.30.08.2018 20:41
96ncı yılı kutlanan "Zafer Bayramı" törenleri kapsamında bir araya gelen Gökçeada halkı törenler boyunca coşkuluydu.
Gökçeada Kaymakamlığı adına Gökçeada Kaymakamı Muhittin GÜREL, Gökçeada Garnizon Komutanlığı adına Gökçeada Garnizon Komutanı Piyade Albay Hasan PAÇALI ve Gökçeada Belediye Başkanlığı adına Gökçeada Belediye Başkan Yardımcısı Temel DAĞLI tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunularak başlayan törenler saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.
Saat 10:00 olduğunda Gökçeada Kaymakamı Muhittin GÜREL, Gökçeada Garnizon Komutanı Piyade Albay Hasan PAÇALI, Gökçeada Belediye Başkan Yardımcısı Temel DAĞLI, Gökçeada Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk EROĞLU, Gökçeada İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Aytaç ÇETİNKAYA, Gökçeada İlçe Emniyet Amiri Ahmet SAĞLAM ve Gökçeada Müftüsü Adem ÖZSOY ile birlikte tebrikleri kabul etti.
Çelenk sunma töreninde toplanan kalabalık gittikçe artarak meydanı doldurmuş ve geçit törenini beklemeye başladı.

Saatler 11:00 olduğunda Gökçeada Kaymakamı Muhittin GÜREL beraberinde Garnizon Komutanı Piyade Albay Hasan PAÇALI ve Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN ile halkı selamlayarak bayramını kutladı.

Geçtiğimiz günlerde geçirdiği rahatsızlık nedeni ile kullandığı ilaçlardan kaynaklı çelenk sunma törenine katılamayan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN geçit töreni için protokoldeki yerini aldı.

Gökçeada HEM Folklor Ekibinin de bir gösteri sunduğu törende askeri birliklerin geçişi coşku içinde alkışlandı. 
Türk Ordusunun 96 yıl önce kazandığı zaferin yıl dönümünde "Türk Ordusu"na ait birliklerin geçişi izleyicilerde coşkuyu tavan yaptırdı.

Törenlerin bitiminde Gökçeada Belediye Başkanının kısa bayram mesajını sizlere aktararak coşkusunu içten yaşadığımız zaferin adamızdaki coşku görüntüleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz.
96 YIL SONRA ZAFER İÇİN BAŞTA YAŞAMINI HİÇE SAYANLAR OLMAK ÜZERE TÜM EMEĞİ GEÇENLERE SONSUZ TEŞEKKÜR...

NİCE 30 AĞUSTOS KUTLAMALARINA....

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada - Zafer Bayramı

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir