Bugün: 24.06.2019

GÖKÇEADA'DA 18 MART YIL DÖNÜMÜ (104. YIL)

GÖKÇEADA'DA 18 MART YIL DÖNÜMÜ (104. YIL)
Gökçeada'da 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma programı Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve GAAL tarafından hazırlanan program ile yapıldı. Anma programında öğrencilerin performansı izleyenlerin göz yaşına boğulmasına neden oldu.18.03.2019 19:26
Gökçeada'da 18 Mart Anma programı Atatürk Anıtına Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU, Garnizon Komutan Vekili Yarbay Erhan İBRİK ve Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN tarafından kalabalık bir vatandaş topluluğu huzurunda yapılan çelenk sunumu ile başladı.
Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrası Astsubay Kıdemli Üstçavuş Gürbüz GÖKSU "18 Mart Şehitler Günü" adlı bir konuşma gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen törenin hemen ardından MYO Çok Amaçlı Salonunda GAAL tarafından yapılan program ile anma devam etti.
Tören GAAL Müdürü Türker OLGUNLAR'ın yaptığı açılış konuşmasının ardından Deniz Üsteğmen Sayit KILIÇ "Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Zaferinin Türk ve Dünya Tarihindeki Önemi" üzerine konuşmasını gerçekleştirdi

Deniz Üsteğmen Sayit KILIÇ'tan sonra sahneye Dicle AKMUGAN çıkarak Vatan Şairi Mehmet Akif ERSOY'un "Çanakkale Şehitlerine" şiirini okudu.
Duygular yoğunlaşmış, gözler dolmuştu. 18 Mart Oratoryosunu öğrenciler sahnede yerini aldı. Harika hazırlanmışlardı. Performansları ile göz doldurarak programlarını sundular. İzleyiciler bir yandan gözlerinde biriken yaşları sildiler, diğer yandan tek kelime kaçırmadan programı izlediler.
Bu program haricinde Gökçeada Ortaokulu ve Cumhuriyet İlkokulu da okul içinde anma programları yaptı. Programların fotoğraflarını bizlere ulaştıran okuyucularımıza teşekkür.
BİZE BU GÜZEL VATANI CANLARI PAHASINA HEDİYE EDEN ŞEHİTLERİMİZE VE HAZIRLADIKLARI PROGRAM İLE 104 YIL ÖNCEYİ BİZLERE TEKRAR YAŞATAN HERKESE TEŞEKKÜR..

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada - 18 Mart - Çanakkale Şehitleri

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir