Bugün: 24.06.2019

GÖKÇEADA TA FOTA 2019

GÖKÇEADA TA FOTA 2019
Fırtına ve kar yağışına verilen 1 günlük arada adamızda yaşayan Rum vatandaşlarımız geleneksel "Sudan Haç Çıkarma" etkinliğini gerçekleştirdi.06.01.2019 18:19
Hz. İsa'nın vaftiz edilişinin yıl dönümlerinde yapılan geleneksel "Sudan Haç Çıkarma" töreni için kilisede ayinlerini gerçekleştirdikten sonra Kaleköy Limanına geçen Rum vatandaşlar güneşli ama soğuk havada gerçekleşen törene katıldı.
1 gün önce yağan kar ve fırtınadan sonra bugün güneşi görenler pazartesi gününün fırtınalı olacağını düşününce soğuk hava etkinliğimiz için mola verdi diyerek mutluluklarını belirtti.

Her yıl gerçekleşen etkinlikte bu yıl denize atlayan 4 gençten haçı denizden Flipos MİSOS çıkardı. Denize atlayan 4 genç kıyasıya bir mücadele içinde soğuk suda yüzerek haçı yakalamaya çalıştı. 
Haçı çıkaran Flipos MİSOS ve diğer denize atlayan gençler denizden çıktıktan sonra Metropolit Yorgi DRAGONİ tarafından tebrik edildi.
Etkinliğe katılanlar hep birlikte restoran Kalimerhaba'ya geçerek birlikte yemek yedi.

MUTLU YILLAR DOSTLAR. NİCE TA FOTA ETKİNLİKLERİNE..

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada - TA FOTA

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir