Bugün: 26.05.2018

GÖKÇEADA ORTAOKULU ŞENLENDİ

GÖKÇEADA ORTAOKULU ŞENLENDİ
Gökçeada Ortaokulu`nun 1.YAZ ŞENLİĞİ yapıldı. Belediye Başkanı Yücel Atalay`ın Onursal Başkanlığını yaptığı Okul Aile Birliği`nin ilk kez düzenlediği YAZ ŞENLİĞİ büyük bir coşkuyla gerçekleşti.11.06.2013 00:00
  Okul Aile Birliği Onursal Başkanı Yücel Atalay`ın Ada dışında olması nedeniyle, Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Atmaca`nın gelişiyle saat 19.30 da başlayan şenlik, 22.30`a kadar aynı kalabalık ve coşkuyla devam etti. 


                                                       Okulun Aile Birliği ile birlikte, tüm öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı   Ada`nın tek ortaokulu olan GÖKÇEADA ORTAOKULU`nun şenliğine, ilk olarak şef Mustafa SEVEN yönetimindeki Türk Sanat Müziği Korosu şarkılarıyla katıldı. Şenliğe katılan herkes, koronun şarkıları eşliğinde anılarına kavuşurken, zaman zaman da tempo tutarak eşlik ettiler.


                                                            


 Yaklaşık 600 kişinin katıldığı şenlikte, koronun ardından okulun öğrencilerinden kurulu folklör ekibi çıktı sahneye. Şenliğe katılanlar bir yandan pilavlarını yerken bir yandan da programı izledi. Şenliğe katılanlar bu sefer de Halk Oyunları eşliğinde kah Ege`ye, kah Karadenize gittiler, Türkiyenin Trakyasını, Anadolusunu bir kez daha yaşadılar.


Folklör ekibinin ardından yine okuldaki öğrencilerden kurulu koro, şarkılarını seslendirdi. Ilgın Öğretmenin sazından yükselen tınıya yine O`nun öğrencilerinin yüklediği duygular bazı velilerin gözlerini doldurdu. Konuklar, Ilgın Öğretmen ve öğrencilerinin türküleriyle, memleketi bir bir gezdiler, türkülerle hasret giderdiler.


                                  Efe KURAL ve kendisine gitarıyla eşlik eden Batuhan BALCI öğrenciler için güzel bir konser hazırlamıştı.Efe`nin küçük öğrencisi Boran OKTA, Haluk LEVENT`in `Anlasana`  şarkısyla izleyenler ve öğrencileri coşturdu. Öğrenciler Efe`yi dinlemeye ise hiç doyamadı. İki kez sahneye çıkmak zorunda kalan Efe, birbirinden güzel şarkılarla şenliğe büyük renk katarak hareket getirdi. Performansı, sempatikliği ve yakışıklılığıyla herkesi büyüleyen Efe`nin sahneden inmesini kimse istemedi. 


   Programın sonuna kadar yerlerinden ayrılmayan konuklar, eğlenceli bir akşam  geçirdiler. Programın sonunda yapılan çekilişte MP3, bisiklet ve tablet PC gibi hediyeler sahiplerini buldu. Hatta, pilavın içinde de olan İmroz koyunu, hediyelerin arasında bile vardı.

  Programın sonunda mezun öğrencilere belgeleri verildi. Kep atma töreniyle program alkışlarla  son buldu. 
     


 
                                                                                                                                                                                                                        


           
      
                         

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir