Bugün: 26.05.2018

Gökçeada Ortaokulu İlk Veli Toplantısını Yaptı

Gökçeada Ortaokulu İlk Veli Toplantısını Yaptı
Gökçeada Ortaokulu ilk veli toplantısını coşkuyla yaptı.Okul kurulduğundan bu yana ilkokul statüsüyle eğitim verirken, 2012 - 2013 eğitim öğretim yılında 4+4+4 eğitim sistemine geçişle birlikte kademeli olarak dördüncü senenin sonunda ortaokul statüsüyle eğitim verecek olan okul ilk veli toplantısında okul aile birliği seçimini de gerçekleştirdi.11.10.2012 01:31
    Gökçeada Ortaokulu, 2012 - 2013  eğitim ve öğretim yılı ilk veli toplantısını İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Aydın'ın da katılımıyla, okulun genel maksat salonunda gerçekleştirdi. Çoğu velinin ayakta izlediği toplantıya ilgi yoğundu.
    Okul Müdür Vekili Erkan Erdem'in açış konuşmasından sonra İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Aydın, ilkokul statüsünden ortaokul statüsüne geçilen ilk yılda branş dahil öğretmen kadrosunun eksiksiz olmasını sağladıklarını, bunun da öğrencilerin başarısına katkısının olumlu olacağını söyledi. '' Okulun müdürlüğünü yaptığım dönemdeki arkadaşlarım çok başarılıydı. Aralarına bu yıl, yine çok başarılı oduğunu bildiğim ve inandığım yeni arkadaşlarımız katıldı, böylece eksiksiz ve başarılı bir kadro oluştu. Bu kadronun başarılı bir eğitim yılı geçireceğine inancım sonsuzdur. Öğretmen arkadaşlarımın normal eğitim süreci dışında her zaman öğrencilerimizin yanıbaşında olacağını adım gibi bilmekle beraber, açılacak kurslarda da büyük fedakarlık gösterip, okulun yükselen başarısındaki paylarından dolayı haklı bir gururun sahibi olacaklardır. Başarı konusunda benim hiç bir kaygım yoktur. Tabiki bu başarının en önemli paydası velilerdir. Canlarından çok sevdikleri çocukları için ellerinden geleni yaptıklarına inanıyoruz. Bugün Öğrenci ve ailelerin, okul yönetimi ile öğretmenlerimiz arasındaki ilgi ve koordinasyonu sağlayacak, gönülden ve özveriyle çalışacak bir aile birliği yönetimi ile denetçiyi seçeceksiniz. Aile birliği okulun nitelikli eğitim vermesinde payı önemlidir. Aile Birliği Okul yönetimi ve öğretmenlerimizin etkili yandaşlarıdır. Bu çabalara İlçe Milli Eğitim olarak kayıtsız kalmayacağımızın sözünü vererek bu eğitim yılının hepimize hayırlı olmasını dilerim. '' dedi.
     Okul müdürü Erkan Erdem yeni oluşum ile ilgili bilgiler vererek tüm öğretmenleri velilere tanıttı. Okul ile öğrencilerin eğitim çabalarına velilerin de katılımın ne denli önemli olduğunu her yönüyle anlattı. Velilerin eğitim kadrolarına duyduğu güven her hallerinden belli oluyordu. Gündemi oluşturan okul aile birliğine katılmak isteyen veli sayısının çokluğu yönetimi  ve öğretmenleri hem çok mutlu etti, hem de bu eğitim öğretim yılında yalnız olmadıklarını hissettirdi.
     Yapılan seçim sonucunda velilerin ortak karar ve alkışlarıyla, Denetçiliğe Erkan ÖZTÜRK, okul aile Birliği asil üyeliğine de aşağıdaki isimler seçildi.
     
      - Dilek KURAL
      - Tahsin GÜLSÜN
      - Mehmet KAYA
      - Abdullah GÜLTEPE
      - Ali Rıza ORUZBEYİ 
 
      


Etiketler: Gökçeada - gökçeada ortaokulu - gökçeada ilçe milli eğitim müdürü - gökçeada ortaokulu müdürü - mehmet aydın - erkan erdem - ali rıza oruzbeyi - dilek kural - erkan öztürk - tahsin gülsün -

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir