Bugün: 05.04.2020

GÖKÇEADA KAYMAKAMLIĞI, İŞKUR İŞBİRLİĞİ 25 KİŞİYE İŞ

GÖKÇEADA KAYMAKAMLIĞI, İŞKUR İŞBİRLİĞİ 25 KİŞİYE İŞ
İşkur aracılığı ile Gökçeada'da 25 kişiye 6 aylık istihdam için başvurular 14.12. 2018 Cuma günü son bulacak.11.12.2018 12:28
İşkur tarafından Çanakkale genelinde 700 kişilik istihdam paketinden 25 kişi de Gökçeada Kaymakamlığı girişimi ile adamızda çalıştırılmak üzere istihdam edilecek.

Konu ile ilgili görüştüğümüz Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU "İstihdam edilecek 25 kişi temizlik ve çöp işlerinde çalıştırılacak. 18 Aralık tarihinde başvuranlar arasında noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek 25 kişi 6 aylığına da olsa iş sahibi olacak." diyerek isteklilerin 14 Aralık Cuma gününe kadar gerekli başvuruları yapmaları gerektiğini belirtti.
Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU bu projenin adamızda bazı konularda ilklere imza attığını belirterek devam ettiği konuşmasını "İşkur'da projeler 2 şekilde sürdürülür. Birincisi liste alınmak sureti ile, ikincisi de kura yöntemi ile istihdam sağlanır. Bugüne kadar adamızda kurumlar bu konu ile ilgili istihdam sağlama yöntemine başvuru yapmamışlar. İl kaynaklı istisna sayılabilecek istihdam dışında başvurunun yapılmadığı anlaşılıyor. Biz göreve başladıktan sonra bu konuda adamıza ve adalılara destek sağlayacak benzer projeler ile gerekeni yapacağız." diyerek bitirdi.
Konu ile ilgili Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN'de sosyal medyada yaptığı paylaşım ile İşkur'a yapılacak başvurular ile ilgili destek sağlanacağını belirterek, destek için belediyeye başvuru yapılabileceğini belirtti.

GÖKÇEADA'YA VE GÖKÇEADALILARA DESTEK OLAN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜR..

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: İŞKUR - Gökçeada Kaymakamlığı - Ender Faruk UZUNOĞLU

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir