Bugün: 20.01.2020

GÖKÇEADA ASTRONOMİ GÜNLERİ

GÖKÇEADA ASTRONOMİ GÜNLERİ
Gökçeada Özel Rum Lisesi ve Gökçeada Atatürk Anadolu Lisesi tarafından birlikte düzenlenen "Gökçeada Astronomi Günleri" etkinliği ile Gökçeadalılar hem eğlendi hem öğrendi.13.06.2019 17:30
Gökçeada Özel Rum Lisesi ve Gökçeada Atatürk Anadolu Lisesinin ortaklaşa düzenlediği etkinliğe adamızda bulunan tüm okulların öğrencileri katılım sağladı.
2 gün süren etkinlik süresince ada dışından gelen uzman konuklar öğrencilere ilginç bilgiler aktardılar.
Haber videolarımız da izleyeceğiniz görüntüler öğrencilerin etkinlikten memnuniyetini sizlere anlatıyor.
Etkinliğe konuk olarak katılan uzmanlar

Prof. Dr. Osman DEMİRCAN       ÇOMÜ Gözlemevi Kurucu Md.

Astronom Tamer AKIN

Astronom Oktay TUFAN

Dr. Fiori-Anastasia METALLİNOU  National Observertory of Athens (Atina Gökyüzü Gözlem Kurumu-EAA)

Astrofizikçi Dimitrios TSİWPİDOS   National Observertory of Athens (Atina Gökyüzü Gözlem Kurumu-EAA)

Andreas AMANATİDİS    Amateur Astronomy Association of Thrace (Trakya Amatör Astronomi Kulübü)

Anastasia ZAFEİROPOULOU      Amateur Astronomy Association of Thrace (Trakya Amatör Astronomi Kulübü)

Konuk uzmanlar öğrencilerimize gerek salonlarda ders anlatarak gerek dürbün başında gökyüzü gözleyerek gerek uzay küresinde uzayın derinliklerine dalarak bilgi verdiler. Eğlenceli deneyler ile pekiştirildi bilgiler. Öğrencilerimiz kadar ilgiliydi velilerde.

Gökçeada'da ki tüm öğrenciler eğlenerek ve öğrenerek kaynaştılar birbirleri ile bu etkinlik ile.

Etkinliği düzenleyen 2 okulumuzun yöneticileri büyükleri de unutmamışlar. Etkinliklerin son gününde düzenlenen konser büyüledi tüm katılımcıları.
Ezgi CEYLAN, Alihan ERDOĞAN ve Emrah ULUĞ'dan oluşan amatör grup Yunanistan'dan etkinliğe katılan Bitzileos KOSTAS ve Fiori-Anastasia METALLİNOU ile birlikte muhteşem bir gösteri sundular izleyicilere.

Etkinlik finalinde yapılan konserin önemli konuk izleyicileri vardı. Yunanistan Ankara Büyükelçisi Petros MAVROİDİS ve eşi Virginia MAVROİDİS ile birlikte Yunanistan Savunma Ataşesi Dimitrios ARAMPATZİS ve eşi Aspa ARAMPATZİS ilgi çeken konuklar olarak dikkatimizi çekti.

Gökçeada'da yapılan her güzel etkinlikte zaman ayıran Gökçeadalıların çok yakından tanıdığı Laki WİNGAS da her zaman olduğu gibi konuklar arasında yerini aldı.

Konser sonrası, bir gün önce hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan "Teleskopla Gözlem" için Kefalos'a davet edildi katılımcılar. Konserde sesleri ile bizleri büyüleyen yıldızlardan sonra bizlere sessiz güzellik sunan gökyüzündeki yıldızlara çevrildi gözler. 

Yunanistan Ankara Büyükelçisi Petros MAVROİDİS adamızdan ayrılmadan önce Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN'e nezaket ziyaretinde bulundu.
ÇOCUKLARIMIZIN BİLİME ULAŞMASI BİR ARAYA GELEN İKİ OKUL YÖNETİCİLERİMİZE VE DESTEK OLAN HERKESE TEŞEKKÜRLER...

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada Özel Rum Lisesi - Gökçeada Atatürk Anadolu Lisesi

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir