Bugün: 07.12.2019

GÖKÇEADA-1 KALKIŞ YAPAMADI

GÖKÇEADA-1 KALKIŞ YAPAMADI
Gökçeada seferini yapan gemilere nazar mı değdi. 2 gün önce vatandaşların halatla çekerek yanaştırdığı 57. Alay gemisinden sonra bu günde yeni tamir edilen Gökçeada-1 gemisi teknik arızadan dolayı kalkış yapamadı. 06.11.2018 22:58
Gökçeada-1 gemisi yolcularını almış olarak Kabatepe Limanından Gökçeada'ya saat 15:00 seferini yapmak için motorlarını çalıştırmıştı. Yolcular da yerlerine oturmuş çay siparişlerini vererek yolculuğa hazır haldeydi. Birden motorların sesi kesildi. Küçük bir şaşkınlık, ne oluyor demeye kalmadan yapılan anons geminin teknik arıza nedeni ile seferinin iptal edildiği ve yolcu ve araçların gemiyi boşaltmaları gerektiğini duyuruyordu.
Şaşkınlık ve söylenmeler eşliğinde gemi boşaltılıyor ve Eceabat'a yönlendiriliyor. Saat 16:00'da başka bir gemi ile Eceabat'tan Gökçeada yolculuğu başlıyor.

Ada Haber 17 olarak bizimde içinde bulunduğumuz yolculuk gecikmeli de olsa (Saat 16:30'da Gökçeada'da olmayı beklerken saat 20:00'de adadayız) Gökçeadamıza ulaştık.

Eceabat'ta gemiye binerken rastladığımız GESTAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf AYDIN'dan bir açıklama istiyoruz. Kendisi bizi kırmıyor ve "Hareket etmek üzere iken motordan gelen anormal ses ile bir sorun olduğu düşüncesi ile kaptanlarımız merkeze haber veriyor. Bizde 2 gün önce yaşanan olumsuzluğun da (Halatla gemi çekme) etkisi ile risk almayarak gemiyi tahliye ettik. Sorunun nedeni dalgıçlarımızın denize girmesi ile belirlenecek ve açıklama yapılacak. Şu an önceliğimiz yolcularımızı güvenli bir şekilde adaya ulaştırmak" diyerek ve gemiye alınan araç ve yolcularla yakından ilgilenebilmek için yanımızdan ayrılıyor.
Saat 16:00 ve gemi hareket ediyor. Yolcular biraz daha sakinleşmiş GESTAŞ tarafından ücretsiz verilen çay ve sularını içmeye başlamışlardı. Kilitbahir önünden geçen gemi "Şehitler Abidesi"ne yaklaşırken yolcular elde telefon fotoğraf çekmek için yerlerini almışlardı.
Bu vatanı bize armağan edilen şehitlerimiz akıllara düşünce gemiye saygı dolu bir sessizlik çökmüştü. "Şehitler Abidesi" geçilip burun dönülünce gün batımı muhteşem güzelliği ile yolcuların önüne serilmişti. Yolcular bu anı kaçırmamak için gerekeni yaptı. Çekilen fotoğraflar dost ve arkadaşlar ile paylaşıldı.
Çekilen sıkıntı yerini fırsatı değerlendirme moduna dönüşürken gemi Kuzu Limanına yanaştı.

Yaşanan sıkıntı bir sonra yaşanacak olası sıkıntı zamanına ertelenmiş ve evlerin yolu tutulmuştu.

Biz de GESTAŞ'a yaptığı ikramlar ve Boğaz Turu ile gün batımı sunduğu için teşekkür ederken benzeri sıkıntıların tekrar yaşanmaması için gerekenlerin çok acil yapılması temennisi ile BİZ GÖKÇEADALILARI MAĞDUR ETMEYİN istiyoruz.

TÜM YOLCULARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada-1 - Gökçeada - GESTAŞ

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir