Bugün: 24.06.2019

GGAHD PROJESİNDE İLK İLMEK GÖKÇEADA KAYMAKAMINDAN

GGAHD PROJESİNDE İLK İLMEK GÖKÇEADA KAYMAKAMINDAN
Gökçeada'da 4 ayrı okuldan (GAAL, Gökçeada EML, Gökçeada Özel Rum Lisesi ve Gökçeada Ortaokulu) seçilen 19 öğrencinin Atamız ile ilgili düşüncelerini bir halıya nakşederek Anıtkabir Müzesine hediye etmek amaçlı GGAHD projesinde bir basamak daha aşıldı.20.12.2018 19:27
19 genç Gökçeadalının, Atatürk ile ilgili duygu ve düşüncelerini ifade ettikleri görsel ve yazınsal materyalleri harmanlayıp 5 kategoride düzenleyerek ortaya çıkarılan görseli 191,9 cm yüksekliğinde bir halıya dokuyarak, Samsun'a çıkışın 100 ncü yılında Anıtkabir Müzesine hediye etme amaçlı GGAHD (Gökçeada Gençleri Atatürk'e Halı Dokuyor) projesinde ilk ilmek Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU tarafından atıldı.
Geçtiğimiz ay Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU ve Gökçeada protokolünün yer aldığı çözgü atma etkinliğinden sonra hazırlıkların tamamlanması üzerine bugün de ilk ilmekler atıldı. Halıya ilk ilmeği Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU attı.
İkinci ilmeği atan Gökçeada İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÇINAR'ı projede yer alan öğrenciler takip ederek ilmeklerini attılar.
191,9 cm yükseklik ve 127,9 cm genişliğinde (Altın Oran uygulaması) halı toplam 563.367 ilmek olarak dokunacaktır.

GÖKÇEADA'YA VE GÖKÇEADA GENÇLERİNE YAKIŞAN BU PROJEDE EMEĞİ GEÇENLERİ TEBRİK EDERİZ.

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM


Etiketler: GGAHD - Gökçeada - Gökçeada Kaymakamlığı

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir