Bugün: 18.12.2018

EĞİTİM KOKAN HAREKETLER

EĞİTİM KOKAN HAREKETLER
Sömestr tatilinin sonuna doğru rast geldiğimiz bir görüntü insanların ve toplumların başarıya nasıl ulaştıklarına dair güzel bir örnek oluşturuyor.31.01.2018 19:40
Bir öğretmen, öğrencileri ve özverili bir kütüphane müdür vekili. Hepside eğitim adına özveride bulunuyor, tatil falan dinlemeden çalışıyorlar.
Şimdi diyeceksiniz ki, ne var bu durumda. Bunu yapan çok kişi var. Haklısınız. Çevremizde eğitim adına takdir edilecek çok insan var muhakkak. Ada Haber 17 olarak hepsini tebrik ve takdir ediyoruz.
Bugün tanık olduğumuz olayın kahramanlarını da sizlere anlatarak yaptıklarının güzelliğini öne çıkartıp bu güzel insanları tanımanız gerektiğini düşünüyorum.

Gökçeada Cumhuriyet İlkokulu 4-C sınıf öğretmeni Emine Dindar BOZKURT ilk kahramanımızın adı. Ülkemizde görev yapan nice değerli öğretmen gibi işine aşık. Tatil falan dinlemiyor. Öğrencilerine mesaj gönderip arzu edenler ile ders yapabileceklerini söyleyip davet ediyor.

Çocukların hepsi değilse de bir kısmı tatili unutup, oyunlarını bir kenara bırakarak defter kalem ellerinde koşuyorlar öğretmenlerine. Ortaya çıkan tablo çok güzel. Öğreten ve öğrenen eğitim aşıkları bir arada.

Tablo bununla sınırlı değil. Gökçeada'ya tayin olduğu günden bu yana Gökçeada Kütüphanesini işlevsel kılmak, çocuklarımıza kütüphane alışkanlığı kazandırmak için her yolu deneyen ve bu konuda fark yaratan miniklerin Abdullah abileri (Abdullah YEŞİLTAŞ) de bu tabloda yer alıyor.
Abdullah bey bir yandan Kütahya'da ihtiyaç sahiplerine kitaplar hazırlayıp (2000 kitap gönderilmeye hazır), bir yandan kitabı ve kütüphaneyi sevdirmek için miniklerle origami, kitap ayraçları vb. yaparken eğitim aşıklarına da kütüphane kapılarını açıp yer sorununu çözüyor.
Ada Haber 17 de bu güzelliğe tanık olup hikayeyi duyunca sizlerle paylaşmaya karar verdi. 

EĞİTİM İÇİN EMEK VEREN, ÖZVERİDE BULUNAN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER... 

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada Kütüphanesi - Gökçeada

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir