Bugün: 22.05.2019

ÇOCUKLAR MUTLU AMA KARARSIZ

ÇOCUKLAR MUTLU AMA KARARSIZ
Gökçeada Yeni Bademli İlkokulunun çatı aktarma ihalesi gecikince mağduriyet yaşayan 31 öğrenci Cumhuriyet İlkokulunda eğitimlerine devam ediyor.03.10.2018 20:48
Yapılan ihalenin ardından başlayan çatı aktarma işi hava durumunun birden değişmesi ile okul içine yağmur suyu sızması ve çocuklar için tehlike arz etmesi üzerine MEB ilçe müdürlüğü harekete geçti.
Tadilat bitinceye dek Cumhuriyet İlkokuluna alınan 31 öğrenci ikinci gün sonunda okula alışmış görünüyor.
Yapılan ilk ihalede istekli çıkmayınca tekrarlanan ve Ağustos sonunda yapılan ihale nedeni ile yaz tatilinde yapılamayan çatı tadilatı eğitim sezonunun başlangıcına denk geldi. Geçtiğimiz hafta gündemden düşmeyen fırtına ve getirdiği yağışlar sonucu Cumhuriyet İlkokuluna taşınmak zorunda kalan öğrencilere ikinci gün sonunda düşüncelerini sorduk.
Videomuzda da izlediğiniz gibi çocuklar yeni okuldan oldukça memnun. Kantin hizmeti, verilen öğle yemeği, taş bina okul vb. nedenler ile yeni okullarını beğendiğini söyleyen öğrenciler okullarına dönme konusuna gelince hiç tereddüt etmiyorlar. Bülbülün altın kafeste bile memleketim demedi gibi okullarına dönmek istiyorlar. İstiyorlar ama belirli konulardaki sorunlarının da çözülmesini bekliyorlar. Okullarına döndüklerinde sorunlar yaşamak istemiyorlar.

Sonuç olarak şu ya da bu nedenle yaşanmış olan bu sorunun en kısa zamanda giderilerek çocuklarımızın zorunlu ziyaretini bir geziye döndürüp krizi fırsata çevrilmesi temennimiz. MEB İlçe Müdürlüğümüzün soruna hemen müdahale ederek soruna yaklaşımı bizi umutlandırıyor.

ÇOCUKLAR SİZ MUTLULUĞUNUZUN TADINI ÇIKARIN, BÜYÜKLERİNİZ DE OKULUNUZA DÖNMENİZ İÇİN GEREKENİ YAPSIN

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada - Yeni Bademli İlkokulu

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir