Bugün: 28.02.2020

ÇANAKKALE İL TARIM MÜDÜRLÜĞÜ GÖKÇEADA'YA ÇIKARTMA YAPTI

ÇANAKKALE İL TARIM MÜDÜRLÜĞÜ GÖKÇEADA'YA ÇIKARTMA YAPTI
Çanakkale İl Tarım Müdürü Erdem KARADAĞ, müdürlük çalışanlarından oluşan kalabalık bir ekip ile Gökçeada köylerinde üreticilerle buluştu.20.04.2019 08:00
İl Tarım Müdürü Erdem KARADAĞ ve üretici sorunlarını dinlemek ve çözüm önerileri sunmak için adamıza gelen (Prof. Dr. Ahmet GÖKKUŞ, Şube Müdürleri Başak EGESEL ve İbrahim BÜYÜKGAGA ile Ziraat Mühendisleri Serkan YURDABAK, Rıza AKKOYUN, Engin UÇAR, Uğur TUNÇ, Özlem ÖZDEMİR, Vedat SEÇİLMİŞ, Ertan ENGİN ve Dr. Semra GENÇ) misafirleri İlçe Tarım Müdürümüz Mehmet KAVRUK karşıladı.

İl Tarım Müdürü Erdem KARADAĞ ve beraberindekiler ilk olarak yeni yapılan ve bugünlerde açılması beklenen mezbahaneyi ziyaret ederek son durumu hakkında bilgi alarak eksikliklerin bir an önce tamamlanması talimatını verdi.
Mezbahana sonrası "Mera Islah Projesi"nin başlatılacağı Eşelek köyüne geçildi. Eşelek Köy Muhtarı Erol DÖNMEZ ve köylülerin karşıladığı misafirler zaman kaybetmeden ıslah çalışmasının yapılacağı meraya geçti.

Toplu olarak incelenen mera için ne yapılacağına karar verilerek ilk kazıklar çakıldı.
Islah projesi kapsamında açıklayıcı bilgi almak ve siz değerli okuyucularımıza iletmek amacı ile Prof. Dr. Ahmet GÖKKUŞ'a sorduk. Islah Projesini yürüten prof. Dr. Ahmet GÖKKUŞ'un açıklamasını videomuzdan izleyebilirsiniz.
kazıkların çakılmasından sonra köye dönen misafirlerimiz Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU'nun da katılımıyla köylüler ile bilgilendirme toplantısı yaptı. Islah projesinin sağlıklı yürümesi için yapılması gerekenler tek tek köylüler ile paylaşıldı. PROJENİN EŞELEK KÖYÜMÜZE VE GÖKÇEADA'YA HAYIRLI OLMASI DİLEĞİYLE..
Misafirlerimiz Eşelek Köyünden sonra zeytin üreticileri ile buluşmak üzere Şirinköy'e geçerek köylüler ile buluştu.
Köy muhtarlığında toplanan köylülere Ziraat Mühendisi Rıza AKKOYUN bir sunum yaparak zeytin zararlıları ve mücadele yöntemleri hakkında bir sunum yaptı. Sunum sonrası üreticilerin soruları tek tek yanıtlandı ve çözüm önerileri yapıldı.
Şirinköy buluşması bittiğinde saatler normal mesaini bittiğini haber verse de misafirlerimizin gideceği bir köy daha vardı. Mola vermeden Uğurlu Köyüne geçilerek bekleyen üreticiler ile buluşuldu. Ziraat Mühendisi Rıza AKKOYUN burada da bir sunum yaparak üreticileri bilgilendirdi. 
Sunum sonrası üreticilerin yaşadıkları sorunlar tartışılarak çözüm önerileri yapıldı. Gün boyu ara vermeden üreticiler için didinen misafirlerimiz programı bitirdiğinde saatler 21:30'u gösteriyordu.

ÜRETİCİLERİMİZ İÇİN GECE GÜNDÜZ DEMEDEN UĞRAŞ VEREN İL VE İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARINA SONSUZ TEŞEKKÜRLER...

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Çanakkale İl Tarım Müdürlüğü - Gökçeada - Zeytin Zararlıları - Mera Islah Projesi

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir