Bugün: 26.05.2018

ADA'NIN REDHACK'İ ADA KARGASI

ADA'NIN REDHACK'İ ADA KARGASI
Gökçeada'nın internetteki yeni platformu olacak yepyeni bir mecra.28.12.2013 00:00
ADA'NIN REDHACK'İ ADA KARGASI

Gecenin 03'ünde maillerime bakarken genelde hiç kullanmadığım facebook üzerinden bir karga tarafından arkadaşlık teklifi gördüm. Tabii kargayı tanımak istedim ve bayıldım. Ancak ben facebook kullanmadığımdan isteği onaylamadım. Bu nedenle Karga'dan özür dilerim. 

Bu karga bizim Ada'lı bir karga. Gördüğüm kadarıyla kasıtlı ve ardniyetli olarak kimsenin gözünü oymaya niyetli değil. Ada koşullarını analizine ve internet ortamını değerlendirme anlayışına bakacak olursak; REDHACK gibi toplumsal sorumluluğu ve toplumsal muhalefeti GÖKÇEADA'da üst düzeyde tutacağı gibi düzeyli de olacak gibi de. 

Anladığım kadarıyla ADA KARGASI ile yüz yüze tanışma şansımız asla olmayacak. Kendisini '' SÖYLENEMEYENLERİ SÖYLEYECEK İNTERNET GAZETESİ '' olarak tanımlıyor. Özelliğiyle olumlu veya olumsuz Ada halkında bir yeri olacağı kesin. Ancak ADAHABER'i muhalif gördüğünden internet sitesindeki ''Ada Basını '' bölümündeki linkini kaldıran Belediye tarafından ADA KARGASI'na da Belediyece link verilmeyeceğini garanti ederim. Ada Kargası'nın kendisini tanımladığı ve virgülüne dokunmadığım ifadeleri Facebook'daki adresi şöyle: 

www.facebook.com/adakargasi

Bu adresden alıntıladığım ve kendisini de takip etmeyi düşündüğüm Ada Kargası'nın kendisini tanımlayan ifadelerini olduğu gibi virgülüne dokunmadan sizlere aktarıyorum.


ADA KARGASI'nın NİYETİ ve İSTEĞİ

TÜM GÖKÇEADALILAR, GÖKÇEADA DOSTLARI ! 

ŞİMDİ GÖKÇEADADA GERÇEKLERİ SÖYLEME ZAMANI !

GÖKÇEADADA HERKESİN BİLDİĞİ AMA KİMSENİN SÖYLEYEMEDİĞİ YOLSUZLUKLAR, ÇİRKİNLİKLER, ÇARPIKLIKLAR, YANLIŞLAR ARTIK FISILDANARAK SÖYLENMEK ZORUNDA KALMAYACAK. 

YANLIŞLARI SORUMLULARIN YÜZÜNE VURACAĞIZ Kİ UTANSINLAR VE DÜZELTSİNLER. SÖYLEYECEĞİZ Kİ BİLMEYENLER DE ÖĞRENSİN VE HESAP SORSUNLAR !

VİRA BİSMİLLAH!


ADA KARGASI BELKİ BİR BELKİ BİN KİŞİ

Ada Kargası neden anonim bir kimlikle ortaya çıkıyor ? Sayfayı yayınlayanlar neden kimliğini açıklamıyor ? 

Çünkü, adada yaşayan kişiler ada idarecilerine eleştiri yönelttiklerinde hedef haline getirilmektedir. 

Bunun en somut örneği, Masi Oteli şikayet eden Eski Bademli köyü sakinlerinin evlerine yönelen belediye yıkım tehditleri olmuştur.

Gönül isterdi ki, demokratik bir ülkede yaşayor olsak ve bırakın yazmayı meydanda yöneticilerin yüzüne herşeyi hep beraber söyleyip sorabilseydik.

Bu nedenlerle, şimdilik, ada kargası anonimdir, ve anonim kalacaktır. Katkı sunanların gizli kalmasını da sağlayacaktır.

  


KATKI SUNMAK İSTEYEN ADALI ve ADA DOSTLARI NE YAPMALI ?

1. Açık kimliği ile sayfamız kuralları çerçevesinde paylaşımda bulunmak isteyen dostların sayfamıza doğrudan katkıda bulunmaları yeterlidir. Sayfa editörlüğünce incelenerek yayına alınacaktır.

2. Kimliğini açıklamak istemeyen, ancak paylaşmak istediği bilgi , belge, şikayet olan dostlar facebook üzerinden ya da mail adresimiz üzerinden bize iletirlerse, kimlikleri saklanarak gönderrdikleri içerik sayfamızda değerlendirilecektir.


İLKELERİMİZ

1. Asla yalan yazmayacağız.
2. Haklarındaki eleştirileri kişilere soracağız cevapları ile yayınlayacağız.
3. Hiç bir şekilde özel hayatlarla ilgili yayın yapmayacğız, bizim tek ilgi alanımız gökçeada ve adadaki kamusal hayattır.
4. Kişiler ve Ticari müesseler ve Kamu kurumlarını eleştirdiğimizde onlara bu eleştiriyi iletmiş olacağız, yanıt vermeleri için bekleyeceğiz ve yanıt verirlerse beraberinde yayınlayacağız. 
5. Temel kaygımız, Gökçeadanın doğası, ekonomisi ve insan ilişkileri ile yaşanabilir bir yer olması ve korunması olacaktır. 
6. Ancak eleştirilemizi köklü olacaktır. Hiç bir kurum ve kişi eleştirilerimizden muaf değildir.
7. Ada Kargası hiç bir siyasi parti ile ilişkili olmadığı gibi, hepsine karşı mesafeli ve eleştireldir. Yerel yönetimde kim olursa olsun acımasızca takipçisi ve eleştiricisi olacaktır.


Ali Rıza ORUZBEYİ
wwwadahaber17.com 

Etiketler: ada kargası -gökçeada -redhack -adahaber -facebook -söylenemeyenleri söyleyecek internet gazetesi -

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir