Bugün: 18.12.2018

ADAMIZDA 8 MART ANMA MANZARALARI

ADAMIZDA 8 MART ANMA MANZARALARI
8 Mart Emekçi Kadınlar Günü Gökçeada'da farklı etkinlikler ile anıldı.09.03.2018 01:26
Adamızda bugün kadına değer veren kurum ve kuruluşlar yaptıkları etkinlikler ile kadınlara verdikleri değeri ortaya koydu.
Yapılan her etkinlik kadınlara bakışı farklı bir açıdan ele alsa da bugün Gökçeada'da gündem kadındı.
Camilerde islami bakış açısı ile kadın ele alınırken, alanlarda kadının toplumdaki yerine vurgu yapıldı. Yürüyüşlerde kadınlarımızın değerine dikkat çekilirken, salonlarda kadınlarımızın maruz kaldıkları olumsuzluklar ele alındı.
Kısacası bugün duyarlı Gökçeada'lılar kadınlarımızın hayatımızdaki önemine ve değerine kilitlenmişti.
Bizde yaşamımızda hak ettiği yeri alamayan kadınlarımız için yapılan etkinlikleri ve bu etkinliklere katılım sağlayan duyarlı insanları gün boyu izleyerek sizlerle paylaşmayı görev edindik bugün.
Yorucu olsa da koşturmak, söz konusu kadınlarımız olduğu için etkinlikten etkinliğe yetişmeye çalıştık elimizde fotoğraf makinesi ile.

Konuşmaları, açıklamaları, şiirleri, şarkıları dinledik kadınlarımızı anlatan. Kadınlarımızın kendilerine verilen karanfilleri alırken gözlerinde parıldayan mutlulukları gözlemledik gün boyu. Parıldayan mutlu gözler ile mutlu olduk bir kez daha. Sorduk kendimize neden 1 gün diye. Kadınlarımızın gözlerindeki mutluluğu 365 gün görmek için yapılması gerekenler çok mu zor diye.

BU GÜNÜ KADINLARIMIZA AYIRDIK HEPİMİZ. YA YARIN?

8 MART EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ TÜM KADINLARIMIZA KUTLU OLSUN.

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir