Bugün: 22.03.2019

4 SENDİKADAN ORTAK AÇIKLAMA

4 SENDİKADAN ORTAK AÇIKLAMA
Eğitim kolunda faaliyet gösteren 4 sendika Gökçeada'da ortak açıklama yaptı.02.04.2018 20:14
Son günlerde tüm eğitim camiasını rahatsız eden ve kamuoyunda öğrenciden öğretmene not verilmesi olarak gündemde yer bulan performans değerlendirmesi ve eğitimcilere şiddet konusunda Gökçeada'da faaliyet gösteren 4 sendika (Eğitim Bir-Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen ve Eğitim İş) ortak bir basın açıklaması yaptı.
Açıklamanın ortak yapılmasının nedeni geçtiğimiz cuma günü Gökçeada Ortaokulu'nda yaşanan ve yargıya intikal etmiş olay.

Cuma günü yaşanan ve tarafların karşılıklı suçlamaları ile yargıya intikal eden olay ile ilgili söz söylemek bize düşmez. Yetkililer gereğini yaparak haklıyı haksızı belirleyecektir.
Yaşanan olayın rahatsız edici yönü ise sosyal medyada yangına körükle gidenler. Taraflar doğal olarak olayın sıcaklığı ve kendi haklılıklarını ön plana çıkarmak için doğru ya da yanlış tavırlar alabilirler. Bu durum zaman içinde şöyle ya da böyle çözümlenir. Çözümü bir taraf beğenir diğeri beğenmez. Ama yangına körükle giderek halkı taraflara ayırmak kime ne yarar sağlar Ada Haber 17 olarak bilemiyoruz.

Yaşananların ne olduğu, kimin haklı kimin haksız olduğu çok önemli değil. Sorunun karşılıklı diyalog ve yasalar çerçevesinde çözümü en doğrusu. Yaşananlar okulun kamera görüntülerinden rahatlıkla görülebilir ve çözümlenebilir.

Şimdi ne olacak. Bu olayı yaşayan çocuğumuz ve olaya şahit olan çocuklarımızın durumunu düşünen var mı?

O çocuklar akşam evde ailelerinin, ertesi gün de okulda öğretmenleri ile yüz yüze olacak. Birbirlerine hakaret eden, ötekileştiren ve kavga eden taraflar söyleyin çocuklarımızda oluşacak travma nasıl atlatılacak.

Bu olay zaten diken üstünde olan (performans değerlendirmesi ve eğitimciye şiddet) eğitimcileri (4 ayrı sendika) bir araya getirerek ortak basın açıklaması yapmalarına vesile olması sevindirici. Keşke olay olmadan da benzer ortaklıklar kurulabilse.

BU OLAYIN BİR AN ÖNCE KÜLLEN-DİRİLİP ÇOCUKLARIMIZIN DAHA FAZLA ETKİLENMESİNE ENGEL OLUNMASI DİLEĞİYLE...

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Eğitim Bir-Sen - Türk Eğitim Sen - Eğitim Sen - Eğitim İş - Gökçeada

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir