Bugün: 24.06.2019

25 KİŞİLİK İŞ İÇİN 80 BAŞVURU, KURALAR ÇEKİLDİ

25 KİŞİLİK İŞ İÇİN 80 BAŞVURU, KURALAR ÇEKİLDİ
Gökçeada Kaymakamlığının İşkur aracılığı ile 6 aylığına istihdam edeceği 25 kişilik çöp ve temizlik işi için noter huzurunda kuralar çekildi.18.12.2018 18:16
Yetkililerden alınan bilgiye göre 25 kişinin istihdam edileceği iş için İşkur'a 80 başvuru yapıldı. İşkur'un kriterlerine uyan 60 kişinin ismi Gökçeada Kaymakamlığına bildirilerek noter huzurunda kura çekilerek 25 kişinin isminin belirlenmesi istendi.
Bugün noter huzurunda çekilen kura ile belirlenen 25 isim İşkur'a gönderilecek.
Belirlenen isimlerin onaylanması durumunda belirlenen isimler 2 Ocak 2019 tarihinde işe başlayacak ve 6 ay istihdam edilecek.
Belirlenen isimlerin İşkur tarafından onaylanmama ihtimali var mı? sorumuza, az da olsa ihtimal olduğunu öğrendik. İşkur kriterlerinde aynı haneden 1'den fazla istihdam olamayacağı veya istihdam edilecek işte çalışmasına engel bir durum söz konusu olduğunda belirlenen isim kurada çıkmış olsa bile işbaşı yaptırılmıyor.
Herhangi bir nedenle işbaşı yapamayan kişiler yerine Gökçeada Kaymakamlığı başvuru yapanların arasından isim belirleyerek eksik kalan sayının tamamlanmasını sağlayacak.

6 aylığına da olsa işe kavuşan arkadaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: Gökçeada Kaymakamlığı - İşkur

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir