Bugün: 20.01.2020

11 AYLIK MARATONUN 48 SAATLİK FİNALİ

11 AYLIK MARATONUN 48 SAATLİK FİNALİ
Gökçeada gençlerinin 11 ay önce dönemin Kaymakamı (halen Uzunköprü Kaymakamı) Muhittin GÜREL ile başlattıkları ve daha sonra görev yapan kaymakamların oluru ve Gökçeada Belediyesi başta olmak üzere Atatürk sevdalısı Gökçeadalıların destekleri ile devam ederek tamamlanan Samsun'a çıkışın 100. yılında Atatürk'e hediye edilmek üzere dokunan halı (GGAHD) projesi amacına ulaşarak Anıtkabir'e teslim edildi.18.05.2019 01:56
11 aylık maratonun son 48 saati dokunan halının Gökçeada Cumhuriyet Meydanına çıkarılarak sergilenen halının Ankara yolculuğu başlıyordu. Gökçeadalılar halıyı Anıtkabir'e teslim edecek gençleri uğurlamak için birer ikişer alanı ziyaret ederken saatler geçmiş teslimi gerçekleştirecek gençler hazırlıklarını bitirmişti.
Son gemi ile adamızdan ayrılacak gençler Gökçeada Belediyesi tarafından hazırlanan 2 araca halıyı da yanlarına alarak binmişler ve harekete hazır hale gelmişlerdi.

Öğle saatlerinde meydana çıkarılan halının adadan ayrılma zamanı gelmiş ve yola çıkılmıştı işte. 

Yolculuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÇINAR'ın kafile başkanlığında başlamıştı. Adadan ana karaya geçilmiş, yaklaşan iftar saati için önceden kararlaştırıldığı gibi Eceabat Belediye Başkanı Saim ZİLELİ'nin konuğu olarak belediyenin sosyal tesislerinde iftar açılıp yemekler yenilerek yolculuğa devam edildi.
Eceabat Belediye Başkanı Saim ZİLELİ ve eşinin konuksever davranışları ve iyi yolculuk dileklerine teşekkür eden gençler 2 araç ile yola çıktılar ve Ankara'ya doğru hareket ettiler. 
Bütün gece heyecandan uyuyamayan gençleri ve halıyı taşıyan kafile erken saatte Anıtkabir'e vararak mesainin başlamasını beklemeye başladılar.

Heyecan ile beklenen mesai başlamış ve kafilenin Anıtkabir'e giriş zamanı gelmişti. Bundan sonrasını kelimelerle anlatmak kolay olmadığından sizleri hazırladığımız video ile baş başa bırakıyoruz.
Videoda da izlediğiniz gibi gençler projenin sonuna gelmiş ve Atatürk'e hediye olarak dokudukları halıyı Anıtkabir Müze Komutanı Öğretmen Yarbay Kasım Mehmet TEKE ve Müze Uzmanı Füsun GÖKALP'e teslim ettiler.
Gençler halıyı teslim için Müze Komutanı Öğretmen Yarbay Kasım Mehmet TEKE'yi beklerken Anıtkabir ziyaretinde bulunan Prof. Dr. Mehmet HABERAL ile karşılaştı ve kısa da olsa bir sohbet olanağı buldular.
Bu gençler Atatürk sevgisi ile çıktıkları yolda "Atatürk Gençliği"nin fırsat bulduğunda neler başarabileceklerini gösterdiler, 
Bu gençler bir araya gelindiğinde ne kadar üretken olabileceklerini gösterdiler, 
Bu gençler Atatürk sevgisi ile yola çıkıldığında bu coğrafyada desteksiz kalınmayacağını gösterdiler.
Bu gençler gösterdiler ki; bu coğrafyada Atatürk sevgisi hiç bitmeyecek ve Atatürk'ün mirası olan "Cumhuriyetimiz"e ilelebet sahip çıkılacak.

GENÇLER SİZLERE SONSUZ TEŞEKKÜRLER BİZLERE UNUTMAMAMIZ GEREKEN DEĞERLERİ TEKRAR ANIMSATTIĞINIZ VE SAHİP ÇIKTIĞINIZ İÇİN!

NOT: Ada Haber 17 olarak çektiğimiz fotoğrafları özgün boyutları ile facebook sayfamız ''Ada Haber''den görebilir ve indirebilirsiniz.

www.Adahaber17.com

Çetin SEVİM

Etiketler: GGAHD - Gökçeada - 100. Yıl - Anıtkabir

Diğer GÖKÇEADA haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir