Bugün: 28.01.2020

Çanakkale'de Kentsel Tasarım Projesi

Çanakkale'de Kentsel Tasarım Projesi
Yarışmada birincilik ödülü alan ekibe tüm uygulama projelerinin hazırlatılması işine ait hizmet alımı sözleşmesi imzalandı.14.01.2015 00:56
Çanakkale'de Kent Meydanı ve Çevresi Düzenlemesi Kentsel Tasarım Projesi

Çanakkale'de, " Kent Meydanı ve Çevresi Düzenlemesi Kentsel Tasarım Projesi" yarışmasında birincilik ödülü alan ekibe tüm uygulama projelerinin hazırlatılması işine ait hizmet alımı sözleşmesi imzalandı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Meclisi Salonu'ndaki törende yaptığı konuşmada, kentlerde meydanların çok önemli olduğunu söyledi. Bu tür büyük projeleri yarışma usulüyle yaptıklarına işaret eden Gökhan, "Büyük projelere karar verirken, mutlaka katılımcı bir biçimde sonuç elde etmeye çalışıyoruz. Çünkü bu tür projeler kentin bütününü ilgilendiriyor" dedi.

Gökhan, projenin detaylarına ilişkin şu bilgileri verdi:
"Burada açık alanlar, dinlenme alanları, çocuklara ve gençlere yönelik özel faaliyet alanları var. Otopark yapımı söz konusu. Bu sözleşmeyi imzaladıktan sonra yaklaşık bir yıl içinde yapım projesi çizilip, ihale edilebilir, daha doğrusu yapılır hale gelecek. Proje içinde belediye iş merkezi bulunmuyor. Ama biz burasını projenin yapımı sırasında planlayacağız." 

Kentin "A"dan "Z"ye yenilendiğini aktaran Gökhan, çalışmaların katılımcılık anlayışı doğrultusunda ilerleyeceğini kaydetti.

Birincilik ödülü alan projenin ekip başı Prof. Dr. Bülent Tarım ise oldukça iyi bir çalışmanın ortaya çıktığını kaydetti.

Konuşmaların ardından yarışmasında birincilik ödülü alan ekibe tüm uygulama projelerinin hazırlatılması işine ait hizmet alımı sözleşmesi imzalandı.

www.adahaber17.com


Etiketler: çanakkale belediyesi - ülgür gökhan - prof. dr. bülent tarım - çanakkale kentsel tasarım

Diğer EMLAK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir